Všichni víme, že bez gólu se vyhrát nedá, mrzelo Jakuba Urbische

Zuzana Spurná
CH O M U T O V – Ke svému poslednímu utkání roku 2014 vyrazila olomoucká juniorka na led chomutovských Pirátů. Mladí Kohouti neměli na Chomutovské dobré vzpomínky, když při posledním střetnutí vysoko prohráli. Ani tentokrát se nepodařilo Hanákům přivézt zpátky na Hanou tři body. Jakub Urbisch čelil třiatřiceti střelám, na dvěma z nich ale v cestě do sítě zabránit nedokázal. „Ten první gól mě docela naštval. Byla to taková nešťastná střela,“ mrzelo brankáře Kohoutů.

Po třech vítězných utkáních se junioři vydali na led chomutovských Pirátů ke svému poslednímu předvánočnímu utkání. Olomoučtí chtěli zapomenout na vysokou prohru z posledního střetnutí, to se jim však povedlo jen částečně. Střelci Kohoutů se totiž nedokázali prosadit ani jednou, zatímco domácí mířil přesně dvakrát. „Zápas bych zhodnotil tak, že ačkoliv neměli Chomutovští Kašeho ani Kämpfa, byli lepší než my. Sice jsme tam měli několik šancí, ale asi je nějak nedokážeme proměnit, což mě mrzí,“ řekl Jakub Urbisch.

⇒ Brankář Jakub Urbisch

Oproti poslednímu vzájemnému zápasu s Morou prošel tým Pirátů výraznou změnou. Do utkání totiž nenastoupili bratři Ondřej a David Kaše ani David Kämpf, kteří odletěli s reprezentační „dvacítkou“. Právě trojice reprezentantů v minulém střetnutí stála za pěti z osmi gólů, které skončily v olomoucké síti. Projevila se nějak nepřítomnost těchto hráčů?„Ano, bylo to znát. Vždyť, jak sami můžeme vidět, byl to jiný výsledek. Je rozdíl, když hrají a nehrají. S nimi to byl úplně jiný tým, dělali si s námi, co chtěli,“ vracel se k utkání osmnáctiletý gólman.

I přes absenci trojice hráčů, která chomutovské juniorce pomáhá spíše výjimečně, skončily dvě střely za zády Urbische. Hned první gól byl ale poněkud nešťastný, a tak mladý brankář jen máchl lapačkou naprázdno. „Ten první gól mě docela naštval. Byla to nešťastná střela, která se stává, když si například představíme přímé kopy Ronalda. Tohle bylo úplně stejné. Puk letěl tak, jak jsem se na něj připravoval, ale těsně přede mnou změnil směr, a na to už jsem nestihl zareagovat. Zrovna ten den ale dostal takový gól i Martin Brodeur, takže jsem se trochu uklidnil,“ zavtipkoval.

Obě dvě branky Pirátů padly už během první poloviny utkání, juniorka Hanáků ale už nestačila odpovědět. Čím to bylo? „Jak už jsem říkal, měli jsme nějaké šance, ale nedokázali jsme je proměnit v gól. A jak všichni ví, bez gólu se vyhrát nedá,“ tvrdil zklamaně.

I Kohoutům ale chybělo hned několik hráčů. Kromě slovinských reprezentantů Luky Kraighera a Aleše Jekliče již nemohl obléct červenobílý dres ani Aleš Krátoška, který se vrátil do Hradce Králové a Aleš Jergl, který má vyřízené starty do prvoligové Jihlavy. „Samozřejmě, že to šlo poznat. Máme změněné lajny, kluci si musí zvyknout. Jerglis (Aleš Jergl) je navíc nejproduktivnější hráč, takže je to něco jako by odešel motor u auta,“ poukázal na kvality hráče, který působil v juniorce na výjimku.