Vůbec jsem nevěděl, jestli gól platí či ne, neskrýval udivení Pavel Skrbek

Jan Matúš
P R A H A – Poslední utkání kalendářního roku 2014 dlouho napínalo oba tábory fanoušků, kteří museli čekat na rozuzlení utkání až do samotné poslední minuty, ve které však přisoudil hned všechny tři body na stranu Olomouce přesilovkovou střelou Skrbek. Mora tedy poprvé v sezóně porazila Spartu a do tabulky si připsala hodně důležité tři body. „Je skvělé, že se nám podařilo odvézt všechny tři body,“ neskrýval nadšení olomoucký obránce.

V úterý čekal Hanáky výlet do hlavního města České republiky, kam se vydali do Tipsport arény, ve které vyzvali domácí Spartu Praha. Moru tedy nečekal vůbec jednoduchý úkol, protože v předchozím kole Sparta rozstřílela brněnskou Kometu 8:2, a tak se dalo očekávat, že obrana Olomouce bude v utkání hodně zatěžována. „Vůbec jsme se na Spartu nijak speciálně nepřipravovali a trénovali jsme stejně, jako před každým utkáním. To, že dali v minulém utkání Kometě osm branek nic neznamená, protože každý zápas je úplně jiný,“ pověděl po utkání Pavel Skrbek.

⇒ Obránce Pavel Skrbek

V úvodu utkání se tedy dal očekávat nástup domácích hokejistů, který samozřejmě přišel a ihned první střela z hole Rolinka orazítkovala tyč Trvajovy brány. Jenže tlak domácích žádnou branku nepřinesl, a tak se Mora osmělila a v druhé polovině první periody hodně zatápěla Novotnému, jenž však také vše ustál, a tak po první třetině svítil na světelné tabuli bezbrankový stav 0:0.

„Prvních deset minut jsme trochu čekali co s námi Sparta provede, ale v druhé polovině první třetiny jsme se i díky dvěma přesilovým hrám vrátili do hry a dle mě to už poté byl hodně vyrovnaný zápas, který dost kouskovaly přesilové hry obou týmu,“ popsal dění první třetiny olomoucký obránce.

Ve druhé třetině přebrali otěže utkání především hlavní rozhodčí, kteří v ní dohromady rozdali hned osm dvouminutových trestů, a tak se při klasickém počtu pěti hráčů proti pěti příliš moc nehrálo. Jenže ani jednomu z týmů se jejich přesilové hry nepodařilo využít, a to ani Spartě, jenž dokonce hrála i zhruba půl minuty proti třem. Jednu branku však diváci v Tipsport aréně mohli vidět, protože Rolinek dostal touš do olomoucké brány, jenže jeho branka nebyla uznána, jelikož Pech předcházejícím souboji atakoval Trvaje.

„Ve druhé třetině byla spousta přesilových her. Stále si to v šatně a na střídačce opakujeme, že se musíme vyvarovat faulů hokejkou, ale stejně ty fauly stále děláme a z toho poté vyplývají naše oslabení. Kolikrát to plyne z toho, že chceme strašně moc získat puk, a potom tam ten faul bohužel někdo udělá,“ mrzí někdy zbytečná vyloučení obránce s číslem 11.

I ve třetí třetině se dlouho zdálo, že za celých šedesát minut nespadne ani jedna branka, jenže po zcela zbytečném faulu Piskáčka na Rachůnka hrála ještě Olomouc v poslední minutě přesilovou hru, ve které Hanáci využili zaváhání pražské obrany a i Novotného, kdy Rád našel zcela volného Skrbka, před kterým zývala opuštěná klec Sparty, a tak olomoucký obránce svou trefou rozhodl o tom, že si Olomouc odveze z Tipsport arény všechny tři body.

„Já se přiznám, že vůbec nevím co tomu předcházelo. Jsem jen viděl Romana Ráce, který byl na modré čáře zcela sám a jak jde na něj hráč. Čekal jsem, že mi puk přihraje, ale potom jsem trošku zazmatkoval, protože jsem vůbec nevěřil tomu, že je přede mnou prázdná brána, jelikož jsem přemýšlel, kam vystřelím, abych Novotného prostřelil a poté se podívám, a tam nikdo nebyl. Tak jsem to střelil do brány a koukal, jestli se vůbec hraje a jestli branka platí. Nakonec bylo vše v pořádku a bylo to 1:0,“ popsal úsměvně rozhodující moment utkání střelec jediného gólu utkání.

⇒ HC Sparta Praha

Mora si tedy ve dvou utkání připsala dvě vítězství v řadě a navíc ani v jednom z nich Olomouc neinkasovala branku. Obzvlášť poté čisté konto na ledě pražské Sparty Hanáky hodně těší, protože dokázali eliminovat velkou střeleckou sílu týmu z hlavního města. „Je to především velká zásluha Jirky Trvaje, který poslední dva zápasy chytá fantasticky. Je strašně jistý a nevypadávají z něj vůbec puky. Dělá důležitý zásahy, které nás drží v utkání a je velkou součástí toho, že jsme tyto dva zápasy nyní vyhráli,“ nešetřil chválou na brankáře Jiřího Trvaje.

Mora si tedy připsala další důležité tři body do natěsnané extraligové tabulky, kdy má nyní každý bod z venkovního kluziště cenu zlata, a to potom hlavně i z ledu třetího celku. „My jsme zrovna v tom středu tabulky, kdy týmy kolem nás mají skoro stejný počet bodů, a tak jsou pro nás každé body z ledu soupeře hodně důležité. To, že jsme vyhráli na Spartě je sice hezké, ale kdyby jsme v úterý vyhráli i kdekoliv jinde, tak bychom byli i tak strašně moc rádi,“ dodal na závěr k zisku tří bodů Pavel Skrbek.