Výborné, ale musíme vyhrávat dál, shodli se Aleš Jergl a Martin Konečný

Zuzana Spurná
Č. B U D Ě J O V I C E/ O L O M O U C – Další dva nadstavbové zápasy za sebou mají olomoučtí junioři. Ti ve čtvrtek nejprve zajížděli na led Českých Budějovic, odkud si odvezli vysokou výhru 7:3 po tom, co už po první třetině vedli o tři branky. Hned šest bodů zaznamenal Aleš Jergl. O dva dny později si Kohouti doma vyšlápli i na kladenské Rytíře. Až do padesáté deváté minuty to vypadalo, že si první nulu v letošní sezóně připíše i Jakub Urbisch, nakonec ale na světelných tabulích svítil stav 4:1.

„Pro play-off uděláme všechno“

Olomoučtí junioři odjeli ve čtvrtek dopoledne k dalšímu nadstavbovému utkání. Po zhruba pětihodinové cestě se dostali do cíle, když je přivítala budějovická Budvar aréna. Kohouti do utkání vstoupili výborně a po první třetině vedli 4:1. Domácí sice zápas zdramatizovali, výhře Hanáků 7:3 ale zabránit nedokázali. „Je to skvělé a jsme za to určitě rádi. Od Budějovic jsme čekali, že budou hrát jiný hokej než v Olomouci. Mají dva nové trenéry, takže jsme mysleli, že budou hrát tvrdší hokej, ale podařilo se nám vstřelit první tři branky, dostali jsme se do zápasu, a pak už jsme dokázali udržet stav a vyhrát,“ vracel se k utkání Aleš Jergl.

⇒ Útočník Aleš Jergl

Olomouckým se tak podařilo navázat na vítězný domácí zápas proti Litvínovu a přidat druhou výhru v řadě. „Výborné. Musíme dál vyhrávat, protože se chceme dostat do postupové čtyřky a zahrát si play-off. Spousta kluků to ještě nehrála, takže by si to mohla vyzkoušet. Budeme dělat všechno pro to, abychom se do play-off dostali,“ řekl rozhodně dvacetiletý hokejista.

Čím to ale bylo, že mladí Kohouti už po první dvacetiminutovce tak vysoko vedli? „Nechci to zakřiknout, ale spadlo nám tam skoro všechno. Trenér nám říkal, ať střílíme, že brankáře nemají na takové úrovni jako v některých jiných klubech. Podařilo se nám dát nějaké góly, za což jsme strašně moc rádi. Kdyby to tak bylo každý zápas, a my po první třetině končili 4:1, bylo by to skvělé,“ doufal.

Velkou měrou se na vítězství Mory podílel právě Aleš Jergl, který si v utkání s jihočeským týmem šest bodů za čtyři góly a dvě asistence. Pro útočníka Kohoutů to byl minimálně v posledních dvou letech největší bodový zisk z jednoho zápasu. „Sám nevím, jestli to někdy bylo víc (smál se). Jsem rád, že to tak vyšlo a doufám, že to bude pokračovat. Hlavně ale, že budeme vyhrávat, to je naše priorita,“ měl jasno hráč, který v juniorce nosí dres s číslem deset.

Za úspěchem Olomouckých stálo ale ještě několik faktorů. Mimo jiné i to, že se ve ztichlé aréně ozývaly nejen pokyny trenérů obou týmů, ale také povzbuzování ze střídačky Hanáků. „To musí být. Někteří kluci na to nejsou zvyklí, ale každému to pomůže. Když někdo zblokuje střelu a my mu řekneme ‚paráda, je skvělé, že jsi tam skočil‘, tak ho to pozvedne a přidá se k hecování. Všichni se pak povzbuzujeme navzájem a makáme na sto procent. Tenhle zápas byl v tomto smyslu trochu jiný než ostatní. Na střídačce nebylo ticho, jako občas bývá. Vyšlo nám to po všech stránkách,“ dodalo pravé křídlo elitní formace.

„S Kladnem jsme čekali těžší zápas“

O dva dny později oblékali junioři zápasové dresy znovu, tentokrát ale na vlastním ledě v duelu s Kladnem. I v utkání s Rytíři si nakonec domácí dokázali dokráčet pro jasné vítězství 4:1, a přidat tak třetí výhru. „Na to, že byli druzí, tak nehráli tak dobře, jak jsme si mysleli. Jsou ale dost nepříjemný soupeř, všechno nahazují na branku a všechno dobruslují. Do tohoto zápasu jsme proti nim neuhráli ani jeden bod, takže jsme čekali těžší utkání. Ani pro oko diváka to asi nebyl moc hezký zápas. My jsme ale proměňovali šance a oni ne, to byl asi důvod, proč jsme vyhráli. Navíc Kuba (Urbisch) chytal výborně,“ chválil Martin Konečný.

⇒ Útočník Martin Konečný

I Konečný byl jedním z úspěšných střelců, který našel recept na Stahla. Svým gólem zvyšoval vedení Hanáků chvíli po začátku třetí třetiny na 3:0. „Byl to gól z přesilovky a já chtěl původně nahrávat, protože máme něco nacvičené, ale kluci dobře stáli před brankou a já viděl kousek místa, tak jsem vystřelil a spadlo to tam,“ popsal gólovou situaci hráč s číslem 22.

O pár minut později lovil kladenský brankář puk z branky počtvrté. Ke konci zápasu to tak vypadalo, že by si Jakub Urbisch mohl připsat své první čisté konto v letošní sezóně, jen minutu a šestnáct vteřin před koncem ale bylo všechno jinak. „Hráli jsme dobře dozadu, jen asi už zbývala minuta do konce a obránci se trochu uvolnili. Podcenili souboj před brankou a zkazili Kubovi (Urbischovi) nulu. Ale místo nuly, za kterou by Kuba platil zákusky, je platí ten, kdo to zkazil. Takže se to vyrovnalo, zákusky stejně budou,“ smál se.

Zdá se tedy, že to olomoucké juniorce začíná pomalu znovu klapat. Po smolné šestizápasové šňůře, kdy celkově Kohouti nastříleli jen pět branek, se střelci opět probouzí. V posledních třech utkáních tak přibylo na účet Olomouce patnáct gólů. „Měli jsme takové smolné období, kdy se nám nedařilo, ale neřekl bych, že jsme až takoví paliči. Tři zápasy se nám ale daří skvěle (zaklepal na dřevěné dveře) a dáváme góly ze všeho. Někdy i takové celkem šťastné,“ přiznal závěrem.