Výhra proti Jihlavě? Pomůže nám po psychické stránce, věří Burian

Adam Mráček
O L O M O U C – Čekání na zisk tří bodů je u konce. Hanáci si po těžkém utkání s Jihlavou připisují výhru. Do zápasu vkročili s Jihlavou vyrovnaně, avšak ve druhé třetině se stav obrátil k domácí Olomouci. Vilému Burianovi se povedlo vstřelit první branku. Naopak Jihlava se snažila vyrovnat, ale marně, Hanáci svůj stav udrželi a ve třetí třetině Jan Knotek přidal třetí a také závěrečný gól. „Bylo to hodně o prvním gólu, který se naštěstí povedlo dát nám. Myslím, že za aktivitu ve druhé třetině jsme si to zasloužili“ řekl pyšně Vilém Burian.

Na první gól nechali Hanáci dlouho fanoušky čekat. Po několika gólových šancích si Olomouc první branku zapsala až ve druhé třetině. „Hráli jsme přesilovku pět na čtyři, kotouč šel od Honzy Knotka přes jihlavské beky až k Martinu Vyrůbalikovi, který mi krásně přihrál do otevřené brány,“ řekl o gólu Burian.

Po skončení přesilovky pět na tři vskočil do hry Vilém Burian, který se najednou ocitl před gólovou šancí. „Můj gól plánovaný vůbec nebyl. Tak nějak to vyplynulo ze situace, jak jsem naskočil ze střídačky. Kluci už tam byli pěkně rozestavení a Martin mě už viděl, takže mi to krásně poslal,“ dodal Burian ke svému gólu.

Jihlava i za stavu tři nula neskláněla hlavy. A bojovala dál. Na olomouckých hráčích šlo vidět, že se snaží zamknout obrané pásmo a udržet stav. „Dukla se vůbec nevzdávala. Pořád se snažili hrát jednoduše. Byli hodně nepříjemní a dost se snažili jít do střelby. Ale Braňo to výborně vychytal a podržel nás,“ sdělil Vilém Burian.

Domácí hráli často v oslabení. Dukla se snažila Olomouc předčít a zápas zjevně otočit. Avšak olomoucká obrana byla nepropustná i za oslabení tří na pět. „Hráli jsme dobře v oslabení. A myslím si, že jsme jim moc šancí nedali a stav jsme udrželi,“ řekl rodák z Třebíče.

Zápas s Jihlavou byl pro olomoucký tým hodně důležitý. Potřebovali získat body a také se psychicky srovnat po minulém zápase v Brně. „Věděli jsme, že proti Jihlavě musíme za každou cenu vyhrát. Hodně nám to pomůže po psychické stránce do dalších zápasu,“ uvědomoval si.

Minulý zápas se klukům z Hané nepovedl. V zápase s Kometou inkasovali pět nepříjemných gólů, na což olomoučtí ani jednou neproměnili. „Zápas s Kometou jsme hodili za hlavu. Věděli jsme, že musíme hlavně zapnout doma. Teď máme hodně domácích zápasů. V Olomouci se nám nedařilo bodovat. Úkol byl jasný, musíme to urvat,“ dodal.