Vyhráváme zápasy a sbíráme body, z toho pramení větší klid, řekl Konrád

Martin Vavruša
O L O M O U C – Návrat na led po reprezentační pauze vyšel Kohoutům skvěle a v domácím utkání nadělili Třinci hned čtyři branky, zatímco sami neinkasovali ani jedenkrát. Branislav Konrád si tak v letošním ročníku připsal už šesté čisté konto. „Určitě mě to těší, ale hlavní je, že jsme vyhráli,“ prohlásil po zápase olomoucký brankář.

Zápas proti Třinci začali Kohouti opatrnou hrou z obrany a postupně si vypracovali bezpečný náskok, který si udrželi až do konce. „Začali jsme výborně. První třetinu jsme prakticky ovládli, dali jsme dva góly. V druhé jsme dali na 3:0 a nechali jsme se uspokojit. Šance jsme měli my i oni, a tak jsme si řekli, že do třetí části se uklidníme a budeme hrát více vzadu, což se nám i podařilo,“ zhodnotil průběh utkání Branislav Konrád.

⇒ Brankář Branislav Konrád

Ten se musel nejvíce ohánět právě ve druhé dvacetiminutovce, když si Třinec dokázal vytvořit řadu zajímavých šancí. Vždy ale ztroskotal na olomouckém brankáři. „Bylo to náročnější, ale aspoň jsem se dostal víc do tempa. Když člověk neinkasuje, tak je to dobré,“ usmíval se hráč s číslem 42, pro kterého zápas s Oceláři znamenal už šesté čisté konto v letošním ročníku. „V závěru utkání už gólman začne trochu přemýšlet nad tím, že může vychytat nulu. Tak asi těch pět minut před koncem,“ připustil.

Úspěchy zažívá především v posledních zápasech, vždyť hned čtyři z těchto nul vychytal v posledních osmi utkáních. „Hrajeme dobře. Vyhráváme zápasy a sbíráme body a z toho pak pramení větší klid. Jsem rád, že se mi daří nedostávat góly, nebo jich dostávat co nejméně, a že poslední utkání zvládáme. Hlavní ale je, že jsme vyhráli. Potřebujeme bodíky, chceme stoupat tabulkou a doufám, že v tom budeme pokračovat,“ těšilo třicetiletého brankáře.

Čím to je, že šly výkony Konráda nahoru, tím si není jistý ani slovenský brankář sám. „Je možné, že se mi momentálně chytá trochu líp, že jsem si zvykl. Na začátku jsem měl trochu problém s novou výstrojí, bylo to úplně jiné. Možná mi to víc sedlo anebo je teď období v sezóně, když se daří více týmu i mně, takže budu jen rád, když to co nejdéle vydrží,“ prozradil strážce olomoucké branky.

K vítězství Olomouce mohlo přispět také to, že Třinec přijel se značně oslabeným mužstvem, což však také mohlo zavánět jeho podceněním. „Já jsem to například ani nevěděl. Před zápasem to někdo řekl, že jim chybí Irgl, Petružálek, Růžička a další hráči, po čemž možná přijdou myšlenky, že musíme vyhrát, ale zvládli jsme to perfektně a vyšlo to, jak to vyšlo. Možná by to bylo těžší, kdyby přijeli v plné sestavě, ale myslím si, že za týden už si na to stejně nikdo ani nevzpomene,“ uzavřel Branislav Konrád.