Vyjádření klubu k výkonu rozhodčích v utkání proti Vítkovicím

Klub
O L O M O U C – Klub HC Olomouc reagoval na výkony hlavních rozhodčích Roberta Čecha a Oldřicha Hejduka ze zápasu druhého kola Tipsport extraligy proti Vítkovicím podáním stížnosti Komisi rozhodčích ČSLH. Svůj komentář k výkonu hlavních arbitrů den po utkání poskytli generální manažer klubu Erik Fürst a hlavní trenér A-týmu Zdeněk Venera.

Hlavního kouče Kohoutů Zdeňka Veneru nejvíce velice rozčílila situace ze 54. minuty, která předcházela třetímu vítkovickému gólu. „Jeden hlavní rozhodčí zvedl ruku a signalizoval vyloučení vítkovického hráče. Místo přesilovky však z toho najednou byl uznaný gól Vítkovic při naší výhodě a přesilovka žádná. To se nemůže stát a chtěl jsem nějaké vysvětlení. Když se rozčílím, vždycky mě to potom mrzí. Nikdy se tím nic nevyřeší, ale neudržel jsem se,“ vysvětloval Venera.

Klub reaguje zejména na tři momenty zápasu (viz video). Jasný nesouhlas k výkonu rozhodčích v zápase s Vítkovicemi vyjádřil i generální manažer Erik Fürst. „Bezprostředně po utkání jsem hovořil s předsedou Komise rozhodčích ČSLH Ing. Vladimírem Šindlerem, který byl o výkonu rozhodčích již informován. Řekl jsem mu, že byl výkon rozhodčích v mých očích katastrofální. Sudí udělali mnoho chyb, z toho jednu fatální, a to na obě strany,“ uvedl Fürst.

Ze strany Komise rozhodčích ČSLH přišla prakticky okamžitá odpověď. „Dozvěděli jsme se, že byl dnes (v pondělí) rozhodčí Čech s okamžitou platností vyloučen ze skupiny extraligových rozhodčích,“ doplnil generální manažer hanáckého celku. Podle něj v zápase neobstál ani jeden ze sudích. „Myslím si, že významně pochybili a ovlivnili utkání oba rozhodčí. Troufnu si tvrdit, že jejich výkon byl na úrovni mládežnických soutěží, a to ještě s otazníkem,“ podotkl Fürst.