Výsledky nejsou tolik důležité jako herní projev, myslí si Miroslav Holec

Matěj Langer
B R N O – Olomoučtí hokejisté si bohužel v posledním střetnutí letní přípravy nedopřáli osmý pocit z výhry a poprvé poznali hořkost porážky. Zápas s domácí Kometou byl velmi vyrovnaný, dokud stav nezměnil Ostřížek. Mora v poslední minutě předvedla výbornou kombinaci, díky čemu se jí podařilo srovnat stav utkání. Následné nájezdy se ale Hanákům tentokrát nepodařily. „Nevěřil jsem, že nám padne vyrovnávací gól," přiznal Miroslav Holec.

K osmému a zároveň poslednímu utkání v předsezónní přípravě se Olomoučtí vydali do brněnské DRFG Areny. Gólu se však po prvních čtyřiceti minutách ani jeden z mančaftů nedočkal. O úvodní branku se postaral až ve 44. minutě ex-olomoucký forvard David Ostřížek. Mora ale v poslední minutě předvedla sehranou kombinaci, která vyvrcholila srovnávacím gólem Tomáše Mikúše.

⇒ Útočník Miroslav Holec

Završující utkání přípravy Hanáků byl pro Kohouty těžkým oříškem. Stejně jako domácí Brno, měla Olomouc více příležitostí ke změně skóre na výsledkové tabuli. „My jsme především rádi, že se nám vůbec podařilo srovnat stav utkání, jelikož Brno hrálo opravdu dobře, mělo více šancí," uznal nový člen olomouckého týmu Miroslav Holec.

O více jak čtyřicetiminutový bezbrankový stav se postarali především oba brankáři, kteří dokázali zlikvidovat hned několik střeleckých pokusů. „Nám skvěle zachytal gólman Konrád, takže jsme rádi aspoň za remízu. Kdyby to byl zápas v rámci soutěže, byli bychom určitě spokojeni," vyzdvihl kvality brankáře Konráda.

Kohoutům v závěru duelu teklo řádně do bruslí. Trenér Venera se rozhodl v 59. minutě odvolat Konráda, jenže o pár vteřin později se Mora dopustila dalšího vyloučení. V tom ale povedeně zapracovala domluva hokejistů Olomouce a bylo vyrovnáno! „Nevěřil jsem, že nám padne vyrovnávací gól. Nevím, kdo měl v tu chvíli puk na holi, ale mohl ho zkusit hodit v klidu až k nám do pásma, nebo alespoň tam dojet. Jenže on ho odhodil od sebe, poté se puku chopil Hugo (Pavel Skrbek), nahrál mi a nějak se to tam už sehrálo," popsal celou kombinaci útočník Mory.

Pro samotného Holce byl zápas o něco atraktivnější. V předchozích čtyřech sezonách totiž měl příležitost hájit barvy Komety. „Samozřejmě je to něco úplně jiného, ale že bych to nějak extra emotivně prožíval nebo se kvůli tomu stresoval, to se říct nedá," prohlásil.

„Abych pravdu řekl, pro oko diváka je náš hokej určitě super, ale zatím o nic vlastně nešlo. Opravdu vážně se začne výkon hodnotit až v pátek 11. září, kdy odstartuje sezona," ví Holec. Mora si totiž v průběhu přípravy vedla více jak výborně, dokud nepodlehla v DRFG Areně Brnu.

Hlavním problémem trenéra Venery je prozatím četná marodka Olomouckých. V řadách Hanáků totiž chybí hned několik hráčů, ke kterým se v utkání s Kometou přidal ještě obránce Tomáš Houdek. „Jistě, že každé zranění je nepříjemnost, takže doufám, že i Houdy (Tomáš Houdek) bude v pořádku, jelikož to není moc dobré, když jste zraněný," přiznal.

⇒ HC Kometa Brno

Každý fanda Kohoutů si určitě myslí, že výkon Mory v přípravě je skvělým předpokladem do nadcházející sezony. Útočník Olomouce má na to ale jiný pohled. „Myslím si, že to žádný předpoklad není. Až teprve uvidíme. Momentálně se to těžko hodnotí. Výsledky v přípravě nejsou tolik důležité, jako herní projev," uvedl na rovinu forvard Kohoutů.

Nyní Kohouty čeká v pátek 11. září úvodní kolo důležité extraligové soutěže. „Na Spartě je začátek extraligové soutěže, tudíž se na zápas s Pražany určitě každý těší. Konečně se to rozjede. Teprve potom se bude spekulovat, zda výsledky našeho týmu v připravě nebyly náhoda, nebo jsme opravdu hráli tak dobře," ví Holec.

„Stále je co zlepšovat a každý hráč se musí pořád zdokonalovat nebo se učit něčemu novému. Přesně takto musíme pracovat i nadále. Cítím se ale fantasticky, takže doufám, že to bude dobrý," dodal na závěr.