Vždycky je dobré vyhrát a nějak se rozloučit se sezónou, říká kapitán Martin Pěcha

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Starší dorostence už čekají jen dva zápasy, oba navíc venku. V posledních domácích utkáních ale Kohouti předvedli velmi dobrý výkon a brali tři body. K šesti ale nebylo daleko, když Kladnu podlehli jen o jedinou branku. Velkou zásluhu měl na těsném výsledku kapitán Martin Pěcha, který se postaral o dva ze tří gólů a na třetí nahrál. Na body to přesto nestačilo. O den později si ale Hanáci spravili chuť v utkání s Litvínovem.

Starší dorostenci ve svém předposledním domácím utkání letošní sezóny přivítali na vlastním ledě Kladno. Hanákům příliš nevyšel úvod zápasu, pak ale dokázali téměř dotáhnout. Času na srovnání ale bylo příliš málo, a tak se museli Kohouti smířit s těsnou prohrou 3:4. „Myslím, že rozhodla první třetina, do které jsme nevstoupili vůbec dobře. Myslím, že jsme dostali dva góly, které asi rozhodly, i když jsme dali gól v přesilovce a ve druhé třetině. Bohužel jsme ale už jen dotahovali a nepodařilo se to,“ mrzelo Martina Pěchu.

⇒ Útočník Martin Pěcha

Olomoucký kapitán byl na ledě k nepřehlédnutí, sám se postaral o dva ze tří gólů a na třetí nahrál Danielu Paťavovi. „Jsem rád, že mi to tam celkem padá. I s klukama si rozumíme a dáváme celkem hodně gólů. Jen škoda, že jsme nevyhráli,“ litoval.

Dva ze tří gólů navíc padly v přesilovce, kdo za nimi „Při prvním gólu se ke mně po buly odrazil u mantinelu puk, tak jsem zkusil vystřelit a padlo to tam. U druhého jsem nahrál Dajčimu (Tomáši Dajčarovi) na střelu, pak se to ke mně nějak odrazilo a já to dal jen do prázdné a u třetího mi Janec (Jan Janečko) puk dobře prohodil, udělal jsem kličku a nahrál Danovi (Paťavovi), který propálil brankáře,“ popisoval.

Na začátku sezóny byly přesilové hry pro starší dorost spíš Achillovou patou, v poslední době se ale využívání početních výhod trochu zlepšilo. Martin Pěcha ale přesto příliš spokojený nebyl. „Myslím, že nám přesilovky moc nejdou, moc je nevyužíváme. Možná až v posledních zápasech, kdy jsme to zjednodušili a snažili se ze všeho střílet,“ prozradil hráč nosící dres s číslem 16.

V posledním domácím utkání Kohouti hostili Litvínov. A tentokrát to byli právě oni, kteří za výhru 4:2 brali cenné tři body. „S Litvínovem to bylo taky hodně vyrovnané, ale na rozdíl od zápasu s Kladnem jsme začali lépe a vedli jsme. Ty dva góly byly asi nějaký výpadek, což by se nemělo stávat,“ vrátil se k druhém zápasu druhý nejproduktivnější hráč staršího dorostu.

Starším dorostencům zbývají do konce sezóny poslední dva zápasy, které navíc stráví na tripu v Mladé Boleslavi a Kolíně. Doma se tak s letošním ročníkem rozloučili nejlepším možným způsobem. „Myslím, že už od začátku jsme šli do zápasu s tím, že chceme poslední domácí zápas vyhrát, a to se podařilo. Vždycky je dobré jej vyhrát a nějak se se sezónou rozloučit, i když nás mrzí, že nejsme v play-off,“ řekl hráč nosící céčko na dresu.

I olomoucký kapitán si všiml, že se hra Kohoutů v posledních měsících a hlavně od začátku nového roku viditelně zlepšila. Co za tím podle něj stojí? „Hodně jsme se zvedli i na trénincích, které jsou hodně náročné, ale taky nám hodně pomohly. Rozdíl by i v tom, že jsme z šancí, co jsme měli, začali dávat góly, což se v první polovině sezóny bohužel nedařilo,“ dodal olomoucký útočník.