Vždycky se snažím podpořit útok, řekl Jakub Galvas

Adam Mráček
O L O M O U C – Hanákům se začíná na domácím ledě dařit. Na nedělní vítězství nad Duklou navázali nejlépe jak mohli a ve čtrnáctém kole zvítězili nad Chomutovem 5:2. V úterním zápase se prosadil i mladý a talentovaný obránce Jakub Galvas, kterému se podařilo ve 25. minutě překonat chomutovského brankaře a zvýšit na 3:1. „Ve druhé třetině jsme chtěli hrát lip jak v první. Vletět na ně a hrát stejně. To se nám podařilo a dali jsme jim dva góly,“ řekl pyšně osmnáctiletý útočník.

Často se nestává, že by byl obránce produktivní ve střelbě na bránu. Ale nadějný Jakub Galvas je pravým opakem, patří mezi obránce, kteří se ke střelbě tlačí. „Vždycky se snažím podpořit útok a samozřejmě jsem rád, že to tam konečně už spadlo. Útočný bek by měl aspoň ten jeden gól dát,“ usmíval se hráč s číslem 79.

⇒ Obránce Jakub Galvas

V zápase s Chomutovem se z beků prosadil také David Škůrek. A to hned prvním gólem ve 33. vteřině. „Myslím, že to týmu hodně pomůže, když obránce vstřelí gól. Ale v našem týmu může dát branku každý. Důležité je pomáhat si,“ dodal olomoucký obránce.

S Piráty samozřejmě přijel i velmi produktivní útočník Vondrka. Který je známý svojí specifickou hrou. „Vondrka je slušný hráč, který hodně drží puk a vždycky si umí dobře najet a zakončit. Pro každého obránce je těžký ho bránit. Musím říct, že jsme si ukazovali videa, jak si najíždí a jak si vytváří šance. Kromě toho jednoho gólu, co nám dal si myslím, že jsme ho zvládli dobře,“ zdůraznil mladý Galvas.

Druhá výhra Mory je určitě dobrá i pro psychiku hráčů. Na tříbodové vítězství čekali dlouho, a to by každému hráči snížilo sebevědomí, teď se jim podařilo uspět hned dvakrát. „Dvě výhry jsou pro nás obrovsky povzbuzující. Už jsme na domácí vítězství čekali dlouho, a hlavně doma se musí vyhrávat. Dřív jsme to nepotvrzovali a konečně se nám to povedlo. Budeme víc nahoře a musíme v tom samozřejmě pokračovat a získat co nejvíce bodů,“ podotknul obránce, jehož letos v létě draftovalo Chicago.

Do dnešního zápasu nastoupil také bývalý hráč olomoucké Mory, Alex Rešner. „Před zápasem jsme si s Alexem nic nenapsali. Ale ještě jsem se na něho díval a pořád jsme kámoši. Měl jsem ho rád, byl to super kluk. Ale po zápase mu radši psát nebudu, nechci ho dráždit,“ zakončil osmnáctiletý Jakub Galvas.