Vzhůru na sever! Kohouti jedou bojovat o další body do Liberce

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Nepovedený zápas proti Plzni hodili Kohouti rychle za hlavu a začali se soustředit na jediný cíl - dovézt tři body z Liberce. Právě Severočeši budou dalším soupeřem Hanáků. Ti si uvědomují, že je nečeká nic jednoduchého, zvedající se Liberec ztrácí na Olomouc jen pět bodů a poslední tři utkání vyhrál. Kohouti ale na Bílé Tygry umí a ani jednou neodešli z letošních vzájemných utkání bez bodu. Urvou je proti Liberci i tentokrát? To zjistíte v pátek od 18 hodin.

V utkání s Plzní se Kohoutům lepila pořádná smůla na paty. Kohouti sice ještě před koncem první třetiny srovnali krok po gólu Knotka, pak se ale trefovali hlavně hosté. Na konečné 2:4 pak až dvě minuty před koncem utkání snižoval Houdek a Hanáci se museli smířit s tím, že tentokrát si tři body do tabulky nepřipíší. „Zápas nám nevyšel proto, že jsme udělali zbytečné fauly, které dokázal soupeř proměnit, protože jinak bych řekl, že jsme zápas odehráli dobře až na ještě jeden problém, kterým bylo neproměňování šancí,“ mrzelo Jakuba Galvase.

Liberec odehrál poslední tři kola před svými fanoušky a i utkání s Olomoucí proběhne na ledě Tygrů. Předchozí tři zápasy zvládli Severočeši na výbornou a Kohouti tak nečekají nic lehkého. „Liberec hrál poslední zápasy doma a myslím, že všechny dokázal zvládnout za tři body. Bude to velmi těžké a podle videa, na které jsme se dívali, se rvou často do brány, takže naším úkolem bude hlavně pokrýt si hráče před bránou a nedovolit jim dorážet,“ měl jasno.

Hanákům se v předchozích utkáních s Libercem poměrně dařilo. V domácích utkáních to byli vždy olomoučtí hráči, kteří si připsali tři body, na severu Čech pak ambicióznímu výběru podlehli až v prodloužení. „Každý zápas je úplně jiný. Musíme vstoupit do utkání dobře a hrát celých šedesát minut nejlíp, jak umíme. Musíme být pořád koncentrovaní. To je cesta k úspěchu,“ uvědomoval si osmnáctiletý hokejista.

Liberec slavil během sezóny ještě jeden úspěch. Zpočátku trápící se tým totiž společně s třineckými Oceláři dokráčel až do semifinále Champions Hockey League. Že by se úspěch v mezinárodní soutěži projevil na výkonech si ale talentovaný obránce nemyslí. „Je to úplně jiná soutěž, takže si myslím, že ne,“ tvrdil účastník nedávného mistrovství světa juniorů.

Pomalu ale jistě se blíží olympijská reprezentační pauza a do konce základní části už moc utkání nezbývá. Hanáci tak dobře ví, že může rozhodovat každý zápas. „Pro nás jsou teď důležité všechny body, protože tabulka je nacvakaná a každý bod se počítá,“ dodal závěrem.

Z KABINY SOUPEŘE: Liberec pokukuje po příčkách zajišťujících play-off

Střídavě zataženo. I tak by se dala popsat situace libereckých Bílých Tygrů. Ti si od začátku nového roku připsali čtyři prohry a čtyři výhry. Tři z nich dokonce v posledních třech kolech, kdy postupně zdolali Litvínov 5:1, s nulou si vyšlápli na Zlín (7:0) a nakonec jasně porazili i silnou Kometu 6:2. Kromě extraligových utkání stihli Severočeši během ledna i dva zápasy hokejové ligy mistrů. Nejprve doma remizovali s Växjö 1:1, v odvetě se ale museli smířit s vysokou porážkou 1:6, a dveře do finále Champions Hockey League tak zůstaly Liberci zavřené.

Libereckému brankovišti vládne Roman Will, který se mezi tři tyče postavil ve 32 zápasech a jeho úspěšnost se drží na 90,04 %. Statistiky obránců pak vede s patnácti body za 1+14 Martin Ševc. Velmi vyrovnanou útočnou trojicí jsou Martin Bakoš (8+20), Petr Jelínek, který si svých 24 bodů rozdělil rovnoměrně mezi góly a asistence a Marek Kvapil, který si v 19 zápasech připsal 23 bodů za 9+14.