Hráč, který dříve působil v australských klubech Black Town Flyers a Sydney Ice Dogs, vyrazil do Evropy dále rozvíjet svůj talent. V seniorské extralize, ale i při mezinárodním Spengler Cupu dokázal, že je perspektivní.

⇒ Nathan Walker

V extralize nastoupil Walker v letošní sezóně do 33 zápasů, ve kterých si připsal celkem devět kanadských bodů (4 + 5). V juniorské nejvyšší soutěži v dresu Vítkovic pak Australan nasbíral ve 13 startech dokonce 20 bodů (14 + 6).

Walker není jen prvním Australanem v Olomouci, ale i prvním hráčem tohoto občanství v české extralize. V roce 2011 se stal nejlepším hráčem Austrálie na seniorském MS divize II, vstřelil na něm 4 góly, na další dva přihrál, v +/- bodování byl nejlepším hráčem týmu, a výrazně tak pomohl k postupu Austrálie do divize I.

Narodil se v únoru 1994 v Cardiffu ve Walesu, ve svých dvou letech se přestěhoval do Austrálie, kde nejprve začínal s ragby, následně ale dostal přednost lední hokej.

FOTO: hc-vitkovice.cz

Související články

 
Aktuálně na webu
Mora přetlačila Nitru, a vyhrála tak poslední venkovní zápas

Mora přetlačila Nitru, a vyhrála tak poslední venkovní zápas

 

N I T R A – Olomoučtí hokejisté se v úterý znovu vydali mimo Českou republiku, protože je tentokrát čekala odveta s týmem HK Nitra. Hanáci vstoupili do duelu stejně, jako na svém ledě, jelikož se jim podařilo vstřelit úvodní branku. Nitře se však ve druhé periodě podařilo otočit vývoj utkání, Mora však měla připravenou rychlou odpověď, a tak se do třetí třetiny vstupovalo za nerozhodného stavu. V poslední části se hostům podařilo velice rychle odskočit na rozdíl tří branek, který už domácí dokázali pouze snížit. Olomouc tak nakonec vyhrála 5:4. Pod výhru Mory se hattrickem podepsala posila Erik Hrňa.

 
Servis
 

Klub     A-tým     Zápasy     Mládež     Sledge     Marketing     Vstupenky     Stadion     Fanzóna     Archiv

Copyright © 2010-2014 HC OLOMOUC, s.r.o. & eSports.cz, s.r.o.  | Informace o autorských právech  | RSS
Zakłady Unibet  | Ricevitoria Bet-at-home | Energetický audit  | Hokejové tašky | Vsaďte si na hokej