Hráč, který dříve působil v australských klubech Black Town Flyers a Sydney Ice Dogs, vyrazil do Evropy dále rozvíjet svůj talent. V seniorské extralize, ale i při mezinárodním Spengler Cupu dokázal, že je perspektivní.

⇒ Nathan Walker

V extralize nastoupil Walker v letošní sezóně do 33 zápasů, ve kterých si připsal celkem devět kanadských bodů (4 + 5). V juniorské nejvyšší soutěži v dresu Vítkovic pak Australan nasbíral ve 13 startech dokonce 20 bodů (14 + 6).

Walker není jen prvním Australanem v Olomouci, ale i prvním hráčem tohoto občanství v české extralize. V roce 2011 se stal nejlepším hráčem Austrálie na seniorském MS divize II, vstřelil na něm 4 góly, na další dva přihrál, v +/- bodování byl nejlepším hráčem týmu, a výrazně tak pomohl k postupu Austrálie do divize I.

Narodil se v únoru 1994 v Cardiffu ve Walesu, ve svých dvou letech se přestěhoval do Austrálie, kde nejprve začínal s ragby, následně ale dostal přednost lední hokej.

FOTO: hc-vitkovice.cz

Související články

 
Aktuálně na webu
Junioři a starší dorost překvapili favority, mladší dorost slaví šestou výhru v řadě!

Junioři a starší dorost překvapili favority, mladší dorost slaví šestou výhru v řadě!

 

O L O M O U C – Ve třetím říjnovém týdnu si mládežnické týmy Olomouce oblékly zápasové dresy jen čtyřikrát. V pátek odjel starší dorost za suverénem soutěže do Třince. Dosud neporažené Oceláře dokázal jako první připravit o body. Mladší dorostenci odehráli v podstatě krajské derby s Přerovem. Ten s mladými Kohouty dlouho držel krok, přesto slavili výhru domácí. Adam Schejbal navíc vychytal první čisté konto. Junioři v sobotu sice nestačili na Kladno, o den později si ale smlsli na favorizované Plzni.

 
Servis
 

Klub     A-tým     Zápasy     Mládež     Sledge     Marketing     Vstupenky     Stadion     Fanzóna     Archiv

Copyright © 2010-2014 HC OLOMOUC, s.r.o. & eSports.cz, s.r.o.  | Informace o autorských právech  | RSS
Zakłady Unibet  | Ricevitoria Bet-at-home | Energetický audit  | Hokejové tašky | Vsaďte si na hokej