Hráč, který dříve působil v australských klubech Black Town Flyers a Sydney Ice Dogs, vyrazil do Evropy dále rozvíjet svůj talent. V seniorské extralize, ale i při mezinárodním Spengler Cupu dokázal, že je perspektivní.

⇒ Nathan Walker

V extralize nastoupil Walker v letošní sezóně do 33 zápasů, ve kterých si připsal celkem devět kanadských bodů (4 + 5). V juniorské nejvyšší soutěži v dresu Vítkovic pak Australan nasbíral ve 13 startech dokonce 20 bodů (14 + 6).

Walker není jen prvním Australanem v Olomouci, ale i prvním hráčem tohoto občanství v české extralize. V roce 2011 se stal nejlepším hráčem Austrálie na seniorském MS divize II, vstřelil na něm 4 góly, na další dva přihrál, v +/- bodování byl nejlepším hráčem týmu, a výrazně tak pomohl k postupu Austrálie do divize I.

Narodil se v únoru 1994 v Cardiffu ve Walesu, ve svých dvou letech se přestěhoval do Austrálie, kde nejprve začínal s ragby, následně ale dostal přednost lední hokej.

FOTO: hc-vitkovice.cz

Související články

 
Aktuálně na webu
Celý tým odvedl velmi dobrý výkon, za který jsme si výhru zasloužili, ocenil Jiří Trvaj

Celý tým odvedl velmi dobrý výkon, za který jsme si výhru zasloužili, ocenil Jiří Trvaj

 

O L O M O U C – Hanáci uzavřeli první třetinu baráže domácí výhrou nad pražskou Slavií, díky které se vyhoupli na čelo průběžné tabulky. Výhra se však nerodila vůbec snadno, protože oba brankáři dlouho drželi nerozhodný stav. O svou neprůstřelnost nakonec přišel jen hostující Furch a naopak domácí brankář Jiří Trvaj za svá záda nepustil ani jednu ze 23 střel slávistů.„Nula mě určitě těší, ale důležitější je, že se nám podařilo získat všechny tři body,“ pověděl skromně po utkání Jiří Trvaj.

 
Servis
 

Klub     A-tým     Zápasy     Mládež     Sledge     Marketing     Vstupenky     Stadion     Fanzóna     Archiv

Copyright © 2010-2015 HC OLOMOUC, s.r.o. & eSports.cz, s.r.o.  | Informace o autorských právech  | RSS
Zakłady Unibet  | Ricevitoria Bet-at-home | Energetický audit  | Hokejové tašky | Vsaďte si na hokej