Hráč, který dříve působil v australských klubech Black Town Flyers a Sydney Ice Dogs, vyrazil do Evropy dále rozvíjet svůj talent. V seniorské extralize, ale i při mezinárodním Spengler Cupu dokázal, že je perspektivní.

⇒ Nathan Walker

V extralize nastoupil Walker v letošní sezóně do 33 zápasů, ve kterých si připsal celkem devět kanadských bodů (4 + 5). V juniorské nejvyšší soutěži v dresu Vítkovic pak Australan nasbíral ve 13 startech dokonce 20 bodů (14 + 6).

Walker není jen prvním Australanem v Olomouci, ale i prvním hráčem tohoto občanství v české extralize. V roce 2011 se stal nejlepším hráčem Austrálie na seniorském MS divize II, vstřelil na něm 4 góly, na další dva přihrál, v +/- bodování byl nejlepším hráčem týmu, a výrazně tak pomohl k postupu Austrálie do divize I.

Narodil se v únoru 1994 v Cardiffu ve Walesu, ve svých dvou letech se přestěhoval do Austrálie, kde nejprve začínal s ragby, následně ale dostal přednost lední hokej.

FOTO: hc-vitkovice.cz

Související články

 
Aktuálně na webu
Nesmíme přestat makat a výsledky přijdou, burcuje tým Tomáš Mikúš

Nesmíme přestat makat a výsledky přijdou, burcuje tým Tomáš Mikúš

 

V Í T K O V I C E – Kohouti nedokázali navázat na páteční vítězství nad Libercem a v neděli prohráli ve Vítkovicích vysoko 0:4. Počtvrté v letošní sezóně tak neodkázali vstřelit ani gól. „Několik šancí jsme měli, bohužel nám to tam ale nepadalo,“ přiznal Tomáš Mikúš. Dvaadvacetiletý útočník ovšem po prohře hlavu nevěší a oceňuje především obětavost a tvrdou práci týmu, která se podle něj v budoucnu vyplatí.

 
Servis
 

Klub     A-tým     Zápasy     Mládež     Sledge     Marketing     Vstupenky     Stadion     Fanzóna     Archiv

Copyright © 2010-2015 HC OLOMOUC, s.r.o. & eSports.cz, s.r.o.  | Informace o autorských právech  | RSS
Zakłady Unibet  | Ricevitoria Bet-at-home | Energetický audit  | Hokejové tašky | Vsaďte si na hokej