Hráč, který dříve působil v australských klubech Black Town Flyers a Sydney Ice Dogs, vyrazil do Evropy dále rozvíjet svůj talent. V seniorské extralize, ale i při mezinárodním Spengler Cupu dokázal, že je perspektivní.

⇒ Nathan Walker

V extralize nastoupil Walker v letošní sezóně do 33 zápasů, ve kterých si připsal celkem devět kanadských bodů (4 + 5). V juniorské nejvyšší soutěži v dresu Vítkovic pak Australan nasbíral ve 13 startech dokonce 20 bodů (14 + 6).

Walker není jen prvním Australanem v Olomouci, ale i prvním hráčem tohoto občanství v české extralize. V roce 2011 se stal nejlepším hráčem Austrálie na seniorském MS divize II, vstřelil na něm 4 góly, na další dva přihrál, v +/- bodování byl nejlepším hráčem týmu, a výrazně tak pomohl k postupu Austrálie do divize I.

Narodil se v únoru 1994 v Cardiffu ve Walesu, ve svých dvou letech se přestěhoval do Austrálie, kde nejprve začínal s ragby, následně ale dostal přednost lední hokej.

FOTO: hc-vitkovice.cz

Související články

 
Aktuálně na webu
Všichni víme, že bez gólu se vyhrát nedá, mrzelo Jakuba Urbische

Všichni víme, že bez gólu se vyhrát nedá, mrzelo Jakuba Urbische

 

CH O M U T O V – Ke svému poslednímu utkání roku 2014 vyrazila olomoucká juniorka na led chomutovských Pirátů. Mladí Kohouti neměli na Chomutovské dobré vzpomínky, když při posledním střetnutí vysoko prohráli. Ani tentokrát se nepodařilo Hanákům přivézt zpátky na Hanou tři body. Jakub Urbisch čelil třiatřiceti střelám, na dvěma z nich ale v cestě do sítě zabránit nedokázal. „Ten první gól mě docela naštval. Byla to taková nešťastná střela,“ mrzelo brankáře Kohoutů.

 
Servis
 

Klub     A-tým     Zápasy     Mládež     Sledge     Marketing     Vstupenky     Stadion     Fanzóna     Archiv

Copyright © 2010-2014 HC OLOMOUC, s.r.o. & eSports.cz, s.r.o.  | Informace o autorských právech  | RSS
Zakłady Unibet  | Ricevitoria Bet-at-home | Energetický audit  | Hokejové tašky | Vsaďte si na hokej