Zase jsme udělali zbytečné chyby, které soupeř trestal, řekl Radek Dlouhý

Matěj Langer, Lukáš Štěrovský
H R. K R Á L O V É – Určitě nejen samotní hráči, či fanoušci, ale i každý hokejový divák by si pomyslel, že po zápase s Plzní, kdy brali Kohouti jeden bod, trápení skončí. Ale omyl. Tentokrát nestačili na hradecké hokejisty a po utkání plné gólů, se tak vracejí domů opět s prázdnou. Ovšem smutnit nemusí, jelikož polepšení je na straně Hanáků opravdu znát. Ale i přesto je sráží hra ve vlastním oslabení.

Pokud se diváci vydali na utkání mezi Hradcem Králové a Olomoucí, zažili střeleckou exhibici. Celkem totiž padlo deset gólů. K vidění bylo i mnoho šancí a střeleckých pokusů Hanáků, ovšem dotáhnout dvoubrankovou ztrátu v posledních 10 minutách se jim už nepodařilo. „Tohle je už taková bezmoc. Já sám nevím, co mám k tomuto říci,“ řekl na rovinu útočník Radek Dlouhý, jenž v duelu zaznamenal jeden gól.

⇒ Útočník Radek Dlouhý

Pokud si porovnáme zápasy v celé sérii proher, práskne nás do očí výrazné zlepšení olomouckého celku. Dá se spekulovat, že pokud by se Kohouti vyvarovali trestům, dokázali by cenné tři body urvat. A právě hra v oslabení dělá svěřencům Petra Fialy poměrně značný problém. „Zase jsme udělali zbytečně velké chyby, které oni hodně potrestali,“ poukázal na situaci kolem přestupků ve hře útočník s číslem 82.

Ačkoliv je tedy na hře Olomouce vidět velké zlepšení a hráči na ledě opravdu bojují, stále jsou skleslí. „Jsem hodně zklamaný, takže se nezlobte, že je to takto strohé,“ omlouval se Radek novinářům při rozhovoru. Můžeme tedy říct, že pokud má být tento forvard alespoň trochu šťastný, bude zapotřebí vstřelit ještě o nějakou tu branku více a samozřejmě také vyhrát.

Aby toho nebylo málo, situaci Kohoutům ztížila karlovarská Energie, která v rámci 51. kola Tipsport extraligy porazila Liberec. Propast mezi Karlovými Vary a Olomoucí se tedy ještě zvětšila. „Nemůžeme se koukat na soupeře, jestli vyhrál nebo ne. My se musíme zaměřit na nás a na to, co předvádíme na ledě,“ odpověděl jasně třiatřicetiletý hokejista na otázku, jak vnímají výhru Západočechů.

A právě dvanácté Karlovy Vary vyzvou Olomoučtí v neděli 1. 3. 2015 na domácím ledě a ukončí tak základní část extraligy.