Zbývají nám čtyři zápasy, takže do toho musíme dát úplně vše, má jasno Martin Vyrůbalík

Matěj Langer, Miroslav Kučera
C H O M U T O V – Kohouty z Hané čekal v osmém kole baráže další důležitý zápas. Mora v předchozích letošních vzájemných duelech s Piráty nedokázala ať už na svém ledě, nebo na ledě hostů, urvat všechny tři body. Tentokrát však Hanáci v polovině druhé třetiny střelecky zabrali a nakonec vybojovali výhru 4:3. "Šancí jsme měli víc, vítězství jsme si zasloužili," má jasno střelec první branky, Martin Vyrůbalík.

Na čtvrtý venkovní zápas v baráži se olomoučtí Kohouti vydali do SD ARÉNY, kde na ně čekali jejich dvojnásobní pokořitelé, chomutovští Piráti. První třetina probíhala téměř vyrovnaně, přičemž Chomutovští vyslali na Vošvrdu dvakrát více střel, než kolik měli na účtu hosté. Ti s domácími drželi tempo, ovšem k prolomení nul na výsledkové tabuli bylo nutné ve druhé třetině mnohem více střílet. To se ale ze začátku Kohoutům moc nedařilo, alespoň dle slov olomouckého beka Martina Vyrůbalíka.

⇒ Obránce Martin Vyrůbalík

„Domácí se snažili hodně střílet, z každé pozice byli střelecky aktivní. My jsme si taky něco podobného říkali, ale to jsme v úvodu druhé třetiny moc nedodrželi,“ zpytoval svědomí zkušený obránce. To však nemusel na dlouho, jelikož právě on se stal prvním úspěšným střelcem utkání.

„Soupeř měl zkraje druhé periody chvíli několik příležitostí, ale pak nám tam spadly dva šťastné góly. Bylo to hlavně tím, že jsme měli větší důraz, a z ničeho nic byl stav 3:0 pro nás. V ten moment se dalo říci, že zápas byl jasně v naší režii, jenže potom se stalo, že jsme vedli pouze o branku,“ vyjádřil svůj pocit z gólové nadílky Olomouckých v prostředním dějství.

Ovšem po čtvrtém olomouckém gólu v podání Rostislava Marosze se právě stalo něco neočekávaného: Chomutovští srovnali na rozdíl jediné branky. „Ani nevím, co se přesně stalo. Nemyslím si, že bychom hráli zakřikle nebo snad více dozadu. Tam zkrátka vznikly takové situace, kdy jsme si přihráli trošku nepřesně. První gól byl především tečovaný od hole jednoho z mých spoluhráčů, ve druhém případě se kotouč odrazil ode mě přímo na protihráče a ten to dal tak všelijak. Dá se říct, že i jejich góly byly s velkým štěstím, ale právě to mužstvo zvedne. Zbývalo ještě hodně času, takže bylo potřeba si sáhnout úplně na dno a uklidnit se, abychom nespadli do stresu. Naštěstí to ale vyšlo,“ popsal Vyrůbalík situaci, kdy Hanáci podlehli ofenzívě domácích a za zády Vošvrdy skončily hned tři kotouče.

Nikola Gajovský dokázal sedm minut před koncem základní hrací doby dotáhnout vstřeleným gólem ztrátu Pirátů na pouhou branku. Do konce tedy zbývalo ještě poměrně dost času, ale hosté naštěstí do nervozity neupadli a zápas dotáhli do vítězného konce. „V případě třetího inkasovaného gólu bylo ještě dost času na srovnání stavu soupeřem. Myslím si ale, že potom tam Chomutov nějaké vyložené šance neměl, jelikož si dávali větší pozor,“ líčil problém Olomouckých, který nastal v případě třetího gólu Severočechů.

Ovšem olomoucký obránce měl po konci utkání jasno. „Při našich gólových šancích, které jsme dali, jsme si to asi o něco více zasloužili, než Piráti.“ Mora si tak odváží poprvé letos z Chomutova cenné tři body. Ve skupině o udržení se Olomouci už na severu Čech podařilo bodovat, ovšem po prohře 2:3 po samostatných nájezdech získala pouze jediný bod.

Díky poslední výhře se olomoucký celek vyrovnal v tabulce baráže právě chomutovským Pirátům, ovšem z důvodu horšího skóre zaujímá až třetí, sestupové místo. Na první Slavii však stejně jako Chomutov ztrácí Kohouti jediný bod. „Po bodovém dorovnání Chomutova v tabulce se už teď budou prát o extraligu spíše tři týmy (HC Olomouc, HC Slavia Praha, Piráti Chomutov), i když Budějovice budou taky určitě zlobit. Je opravdu potřeba jít do každého zápasu, jako by to měl být náš poslední,“ jasně zavelel Vyrůbalík.

Hanáci nyní odehráli osmé utkání baráže a do konce sezóny jim zbývají poslední čtyři. Následující střetnutí čeká Kohouty již v neděli 12. dubna, kdy na svém ledě přivítají olomouckým divákům již dobře známou pražskou Slavii. „Zbývají nám do konce čtyři zápasy, takže musíme dřít naplno a dát do všechno, což je jednoznačně nejdůležitější,“ dodal na závěr olomoucký bek.