Změny v kádru: Zuzin zamířil zpět na Slovensko, Jergl opět pomůže Dukle

Klub
O L O M O U C – Olomoucká Mora hlásí změny ve svém kádru. Tým opouští slovenský útočník Peter Zuzin, který se po ročním angažmá na Hané vrací zpět na Slovensko, kde opět obleče dres mateřského Zvolena. Další změna se týká útočníka Aleše Jergla, který stejně jako v minulé sezóně pomůže prvoligové Jihlavě. Do celku z Vysočiny má jednadvacetiletý útočník vyřízené střídavé starty.

Pětadvacetiletý Slovák Peter Zuzin přišel do Olomouce před loňskou sezónou jako posila do nově rodícího se extraligového kádru. V ročníku 2014/15 odehrál Zuzin za Moru 40 zápasů, ve kterých si připsal 15 bodů (4+11). V letošní sezóně prostor v prvním týmu Kohoutů nedostal, hrál za Horáckou Slavii Třebíč, kam jej vedení olomouckého týmu zapůjčilo. Nyní se však hokejista s 11 reprezentačními starty za národní tým Slovenska rozhodl pro návrat do své vlasti. Jeho další cesta vede zpátky domů, po několika měsících si opět zahraje za svůj mateřský Zvolen.

„Na začátku soutěže nám to šlapalo, proto jsme nechtěli do sestavy nějak zasahovat. Peter měl dvě možnosti – být trpělivý a počkat si, až se přestane dařit či přijdou nějaká zranění, nebo odejít. On se však rozhodl zkusit štěstí na Slovensku. Nikdo ho nevyhazoval, ale neměl trpělivost počkat si na šanci. A jestli mě to mrzí? Nevím, moc to neřeším. Měl na to právo, beru to jako fakt,“ nechal se slyšet hlavní trenér Olomouce Zdeněk Venera na adresu slovenského forvarda.

„Peter Zuzin odchází zpět do Zvolena, protože náš kádr je natolik široký, že se do něj nevešel. Minimálně do začátku příští sezóny zůstane doma,“ doplnil Veneru generální manažer Erik Fürst

Jednadvacetiletý hokejista Aleš Jergl ve své kariéře hrál doposud jen za dva kluby – za svou mateřskou Olomouc a Duklu Jihlava. A to se zatím nezmění. Aleš Jergl odehrál v letošní sezóně za Kohouty 12 zápasů, ve kterých zaznamenal 5 bodů (3+2). Nyní v rámci střídavých startů znovu pomůže prvoligové Jihlavě, kde se již ukázal loni.