Zvolte Kohouta měsíce března!

Redakce
O L O M O U C – V březnu odehráli Hanáci sedm utkání – závěrečné kolo základní části a šest zápasů v play-out. Kohouti z odehraných střetnutí vytěžili čtrnáct bodů z jednadvaceti možných. Nejproduktivnějším hráčem tohoto období se stal Roman Vlach se sedmi body za čtyři branky a tři asistence. Stejný počet bodů si připsal i Jan Eberle (3+4). Kdo byl podle Vás nejlepším Kohoutem měsíce března? Hlasujte v poslední anketě tohoto ročníku.

Pravidla ankety jsou jednoduchá. Vybírat můžete z hráčů, kteří v březnu za Kohouty nastoupili alespoň k jednomu mistrovskému utkání. V roletkách zvolíte tři nejlepší hráče, kterým se postupně přičítají body (první místo 3 body, druhé místo 2 body, třetí místo 1 bod). Držitel nejvíce bodů získá ocenění Kohout měsíce března. Následně dojde k sečtení měsíčních výsledků, ze kterých vzejde nejlepší hráč HC Olomouc za sezónu 2016/2017.

Hlasování začíná v sobotu 1. dubna a skončí v pátek 7. dubna. Následně vyhlásíme vítěze ankety, se kterým poté přineseme rozhovor.

V posledním zápase základní části hostili Kohouti na svém ledě brněnskou Kometu a stále měli teoretickou šanci na postup do předkola play-off. Hanáci začali dobře, když je v první třetině poslal do vedení střelou od modré čáry Jan Jaroměřský. Ve druhé periodě navýšil náskok domácích Roman Vlach. Kometa stihla ještě do přestávky snížit a před polovinou poslední třetiny vyrovnat. V základní hrací době ani v prodloužení další branka nepadla a musely rozhodovat samostatné nájezdy. V těch bonusový bod získala Mora díky Romanu Vlachovi.

Skupinu play-out zahájili Olomoučtí na domácím ledě, kde přivítali Karlovy Vary. Svého soupeře v úvodní periodě pustili do dvoubrankového náskoku, ve druhé třetině přiblížil Kohouty na dostřel Vilém Burian po přihrávce Eberleho. Karlovy Vary přijely na Hanou v dobré formě, kterou potvrdily v závěrečné třetině, kdy za Falterova záda poslaly čtyři puky. V závěru utkání snižoval za domácí Škůrek, který uzavřel gólový účet zápasu.

Ve druhém kole play-out si chtěli Kohouti napravit chuť na ledě Pardubic. Začali výborně, už ve třetí minutě se díky Eberleho teči dostali do vedení. Dynamo dokázalo ve druhé části vyrovnat, ještě před druhou přestávkou si Hanáci vzali zpět svůj náskok, když Miroslav Holec vteřinu před sirénou úspěšně zakončil svůj únik. V závěrečné třetině si připsal svůj druhý gól v zápase Jan Eberle a hosté vedli o dvě branky. Domácí vzápětí snížili, ale to bylo z jejich strany vše a Olomouc se mohla radovat z první výhry v play-out.

Ve třetím zápase play-out se střetly dva týmy, které měly jistou, že se vyhnou baráži – Kohouti zavítali na led Zlína. Zde museli diváci čekat na první branku utkání téměř čtyřicet minut. Do vedení se dostali Hanáci, když David Škůrek v přesilové hře poslal puk za domácího brankáře. Ve třetí třetině Zlín tlačil olomoucké hráče a donutil je faulovat. Ševci nejenže svou přesilovou hru nevyužili, ale dokonce inkasovali. Marek Laš s Martinem Vyrůbalíkem ujeli do přečíslení dva na jednoho a první jmenovaný zakončil únik střelou ke vzdálenější tyči. Martin Falter si připsal čisté konto a i díky jeho příspěvku brali Kohouti tři body a poskočili na jedenácté místo.

Následující zápas sehráli Hanáci rovněž se Zlínem, tentokrát na domácím kluzišti. Tentokrát byl gólový účet zápasu otevřen již v úvodu po teči Marka Laše. Na začátku druhé třetiny Ševci vyrovnali, ale Jiří Ondrušek strhl znovu vedení na stranu domácích. Třetí branku vstřelil Marek Laš, který si v zápase připsal tři body. Hosté dokázali v závěru snížit, ale vítězství Kohoutů pojistil střelou do prázdné brány Roman Vlach.

K pátému kolu play-out zajížděli Hanáci do Karlových Varů. Zde nezačali dobře, již v úvodní minutě inkasovali z hole Skuhravého. V první třetině přidali domácí ještě tři branky. V prostřední periodě se diváci gólu nedočkali, v závěrečné třetině Kohouti dokázali dvakrát překonat brankáře Závorku, stejný počet branek přidali i domácí, a tak si Mora v play-out nepřipsala proti Karlovým Varům ani bod.

V posledním utkání sezony hostili Kohouti na svém ledě Pardubice. Svou rozlučku se sezonou zvládli na výbornou, když Dynamo pokořili osmi góly. Branky si připsali Mrázek, Eberle, Burian, Skladaný, Fořt, Kotala, Škůrek a Spurný, pro kterého to byla premiérová trefa. Martin Falter inkasoval dvakrát a Hanáci zakončili sezonu na jedenáctém místě.

Přehled březnových utkání

52. kolo: Olomouc – Kometa 3:2sn
OUT1: Olomouc – Karlovy Vary 2:6
OUT2: Pardubice – Olomouc 2:3
OUT3: Zlín – Olomouc 0:2
OUT4: Olomouc – Zlín 4:2

OUT5: Karlovy Vary – Olomouc 6:2
OUT6: Olomouc – Pardubice 8:2

Poznámka: Tučně jsou vyznačená vítězná utkání Olomouce.