Zvolte Kohouta měsíce ledna!

Redakce
O L O M O U C – První měsíc roku 2017 je již za námi, před námi je však ještě zjistit, kdo byl podle vás, fanoušků olomouckého hokeje, nejlepším lednovým hráčem. Olomoučtí hokejisté odehráli celkem devět zápasů, ve kterých získali stejný počet bodů. Hlasujte v tradiční anketě Kohout měsíce a rozhodněte, kdo ovládne lednové kolo.

Pravidla ankety jsou jednoduchá. Vybírat můžete z hráčů, kteří v lednu za Kohouty nastoupili alespoň k jednomu mistrovskému utkání. V roletkách zvolíte tři nejlepší hráče, kterým se postupně přičítají body (první místo 3 body, druhé místo 2 body, třetí místo 1 bod). Držitel nejvíce bodů získá ocenění Kohout měsíce prosinec. Následně dojde k sečtení měsíčních výsledků, ze kterých vzejde nejlepší hráč HC Olomouc za sezónu 2016/2017.

Hlasování začne v úterý 7. února a skončí v neděli 12. února. Následně vyhlásíme vítěze ankety, se kterým poté přineseme rozhovor.

Prvním soupeřem v novém roce Chomutov a pro Kohouty to nebyl úspěšný začátek. Hanáci se proti Pirátům postavili v nekompletní sestavě, utkání odehráli s patnácti hráči do pole, Konrádovi kryl záda starší dorostenec Adam Schejbal a svou extraligovou premiéru zažil Rok Macuh. Již ve druhé minutě otevřel skóre Poletín a v poslední minutě úvodního dějství se prosadil ještě Vondrka. Ve druhé dvacetiminutovce gól nepadl, zato v té třetí dokonce dva. Nejprve dostal puk za Konrádova záda Skokan a necelých šest minut před závěrečným hvizdem zařídil čestný úspěch domácích Tomáš Mikúš.

Stejným poměrem, tedy 1:3, podlehla Olomouc i v dalším utkání Zlínu. První dvě třetiny, které oba celky sehrály s převahou defenzivní taktiky, skončily dvoubrankovým vedením domácího celku. Houdkovi se sice podařilo snížit v poslední části na rozdíl jediného gólu, Berani si ovšem díky brance Veselého tři body pohlídali.

Sérii proher prolomili Hanáci až v domácím utkání s Vítkovicemi, kterým nadělili nepopulárního „bůra“. Konrád si navíc připsal další čisté konto. Na výhru navázali Olomoučtí hned v následujícím zápase, kdy se střetli s brněnskou Kometou. Již ve třetí minutě sice inkasovali, do konce úvodní třetiny se jim však podařilo skóre vyrovnat. Poté se prosadil ještě Laš a Holec, a Hanáci si tak vezli domů tři cenné body.

Tři branky vsítili Hanáci také Litvínovu, pak však přišly smolné zápasy. V utkání s Mladou Boleslaví Olomouc ještě na začátku závěrečné dvacetiminutovky vedla 2:0, nakonec se však z výhry radoval její soupeř. V dalším zápase se Kohouti představili na ledě Hradce Králové a již v první minutě díky brance Džerinše prohrávali. Olomoučtí měli několik šancí, udeřili paradoxně až ve vlastním oslabení, kdy se prosadil Skladaný. V prostřední části ovšem hosté využili přesilovku a odskočili opět na jednogólový rozdíl. V polovině třetí třetiny zvýšil vedení hostů Dragoun a Olomouckým nepomohlo ani to, když v závěru hráli bez brankáře, právě naopak – Mountfield ještě navýšil své vedení díky Köhlerovi.

Poslední dva lednové zápasy neznaly vítěze po základní hrací době, na řadu musely přijít samostatné nájezdy, resp. prodloužení. Nejprve se Hanáci představili v Pardubicích. Dynamo otevřelo skóre již v deváté minutě, Olomouc našla odpověď až v pětatřicáté minutě, kdy se prosadil Vlach. Ve třiapadesáté minutě poslal Hanáky do vedení Herman, který proměnil trestné střílení. Neuplynula však ani minuta, a Pardubice srovnaly stav. Zápas tak došel do prodloužení a nakonec až k nájezdové loterii. V ní byl jediným úspěšným střelcem Strapáč, který tak rozhodl, že Olomouc získala dva důležité body.

V úplném závěru měsíce ledna přivítali Kohouti v plecharéně Karlovy Vary. Byli to však právě Západočeši, kteří se jako první prosadili. V samém závěru úvodní třetiny proměnil trestní střílení Beránek. Domácím ovšem dokázali na začátku druhého dějství srovnat, Energie si ovšem díky gólu Skuhravého vzala vedení zpět. V polovině závěrečné dvacetiminutovky využil početní převahy Herman a vyrovnal. Do konce základní hrací doby již ani jeden z maskovaných mužů puk za svá záda nepustil, a tak na řadu přišlo prodloužení. V něm se opět v přesilovce prosadil Holec, a Kohouti tak před domácím publikem získali cenný bonusový bod.