Zvolte Kohouta měsíce prosinec!

Karolína Vysloužilová
O L O M O U C – V prosinci odehráli Kohouti celkem devět utkání, ve kterých nasbírali jedenáct bodů. Úvodní dva zápasy jim více než vyšly, Kometě a Litvínovu vstřelili dohromady dvanáct branek, poté ovšem nastal útlum. Kdo byl podle vás, fanoušků olomouckého klubu, nejlepším hráčem závěru roku? Zvolte ho v anketě Kohoutu měsíce.

Pravidla ankety jsou jednoduchá. Vybírat můžete z hráčů, kteří v prosinci za Kohouty nastoupili alespoň k jednomu mistrovskému utkání. V roletkách zvolíte tři nejlepší hráče, kterým se postupně přičítají body (první místo 3 body, druhé místo 2 body, třetí místo 1 bod). Držitel nejvíce bodů získá ocenění Kohout měsíce prosinec. Následně dojde k sečtení měsíčních výsledků, ze kterých vzejde nejlepší hráč HC Olomouc za sezónu 2016/2017.

Hlasování začne v pátek 6. ledna 2017 a skončí ve čtvrtek 10. ledna 2017. Následně vyhlásíme vítěze ankety, se kterým poté přineseme rozhovor.

Prvním prosincovým soupeřem byla brněnská Kometa, jejíž fanoušci již tradičně zaplnili prakticky celý sektorů hostů, a přispěli tak k tomu, že bylo vyprodáno. Více se však mohli radovat domácí. V úvodní třetině ještě Brňané dokázali držet s Olomoucí krok, když reagovali na úvodní gól Strapáče, druhé dějství ale již Hanáci zcela ovládli. Vedení si udrželi také v závěrečné dvacetiminutovce a nakonec zvítězili 5:2.

V následujícím zápase se Kohouti vydali až na druhou stranu republiky, protože jejich soupeřem byl Litvínov. Olomouc dokázala navázat na úspěch proti Kometě a vítěze sezóny 2014/2015 porazila vysoko 7:1.

Pak však přišly dva zápasy, které měli Kohouti sice dobře rozehrané, v obou však dostali čtyři góly a museli se sklonit před svým soupeřem. V utkání proti Mladé Boleslavi brali alespoň bod za prohru v prodloužení, po duelu s Pardubicemi však všechny body putovaly na Východ Čech.

Prodloužení rozhodovalo také v zápase na ledě karlovarské Energie. Utkání začali lépe olomoučtí hokejisté, v závěru prvního dějství je do vedení poslal Skladaný. Ve druhé dvacetiminutovce náskok navýšil Vyrůbalík, domácí ovšem dokázali do závěrečného hvizdu skóre dorovnat. O vítězi tak rozhodl až Strapáč v prodloužení.

V posledním zápase před Vánocemi přivítala Olomouc v plecharéně pražskou Spartu, která jim však nadělila nepopulárního „bůra“. Na druhý svátek vánoční se Kohouti vydali do Plzně. Tamější Indiáni se dostali do vedení již v osmé minutě a naději na zisk alespoň jednoho bodu vystřelil Hanákům až v závěrečné třetině Tomáš Mikúš. Prodloužení žádný gól nenabídlo, a tak na řadu přišly nájezdy. V nich byl jediným úspěšným střelcem olomoucký Eberle.

Domácí utkání s Třincem nabídlo bojovný hokej na obou stranách a po dvou dvacetiminutovkách svítil na tabuli nerozhodný stav. Ve třetí třetině se však už lídr extraligové tabulky dokázal dostat do vedení zásluhou kapitána Irgla a své vedení si nakonec pohlídali až do závěrečného hvizdu. Bodovat se Kohoutům nepodařilo ani v posledním zápase roku, ve kterém vyzvali úřadující mistry. Liberečtí tygři si postupně vypracovali tříbrankový náskok, na což dokázali Hanáci zareagovat až v posledním dějství. Díky brankám Ostřížka a Strapáče se Olomouci sice podařilo snížit na rozdíl jediného gólu, na konci duelu si však sami Hanáci ztížili situaci, když se nechali vyloučit, a Liberec si i díky tomu vítězství uhájil.