Zvolte Kohouta měsíce únor!

Redakce
O L O M O U C – Nejkratší měsíc v roce skončil a s ním také základní část nejvyšší domácí ligy, když pomineme jedno utkání, ve kterém se Olomoučtí postavili brněnské Kometě. Před námi je tedy zjistit, kdo byl podle olomouckých fanoušků Kohoutem měsíce, tedy nejlepším hráčem moravského celku. V lednu tuto anketu opanoval Branislav Konrád, který vyhrál tzv. o parník, když druhého Romana Vlacha porazil o více než dvě sta bodů. Podaří se mu obhájit prvenství i tentokrát? To je na vás!

Pravidla ankety jsou jednoduchá. Vybírat můžete z hráčů, kteří v únoru za Kohouty nastoupili alespoň k jednomu mistrovskému utkání. V roletkách zvolíte tři nejlepší hráče, kterým se postupně přičítají body (první místo 3 body, druhé místo 2 body, třetí místo 1 bod). Držitel nejvíce bodů získá ocenění Kohout měsíce únor. Následně dojde k sečtení měsíčních výsledků, ze kterých vzejde nejlepší hráč HC Olomouc za sezónu 2016/2017.

Hlasování začne ve čtvrtek 9. března a skončí v neděli 12. března. Následně vyhlásíme vítěze ankety, se kterým poté přineseme rozhovor.

Prvním soupeřem Olomouce v měsíci únor byla pražská Sparta. Hanáci nezačali zápas příliš dobře, po úvodní třetině odcházeli do šaten s jednobrankovým mankem. Prostřední dějství však opanovali a díky trefám Knotka a Eberleho se dokonce dostali do vedení. Na branku Laše v závěrečné dvacetiminutovce dokázala Sparta ještě zareagovat a díky gólu Petra Vrány se dostala na dostřel jedné branky. Tříbodový zisk však Olomouci pojistil v padesáté minutě opět Laš.

O dva dny později hostila Mora v plecharéně plzeňské Indiány a i díky podpoře domácích fanoušků je porazila 3:1. Lví podíl na tom měla posila Hanáků Sundher, který ve třetí třetině strhl vedení na olomouckou stranu. Vítězství pak potvrdil Vlach střelou do prázdné branky při power play hostů. Utkání bylo výjimečné také proto, že v úvodní části se oba týmy představily ve speciálních dresech v rámci projektu Legendy pomáhají. Dresy byly následně draženy.

Tím ovšem připisování bodů na olomouckou stranu na nějakou chvíli skončilo. Po reprezentační pauze se Mora představila na ledě Třince. Oceláři vstoupili do zápasu aktivněji a první dvacetiminutovka patřila jim, do vedení je poslal Jank. V prostřední části přidali ještě dvě branky, a tak do závěrečné periody vstupovali s tříbrankovým náskokem. Závěrečná třetina však patřila Hanákům. Nejprve překonal Hrubce Holec a poté si první extraligovou trefu připsal Galvas. Domácí si ovšem vedení pohlídali a více Olomouci již nepovolili.

Po prohře v Třinci chtěli Hanáci uspět na ledě obhájce titulu. Kohouti nesehráli špatný zápas, na zisk bodů to však nestačilo. Na první trefu Liberce sice Mora ještě dokázala reagovat zásluhou Knotka, na další branky už však ne. A prohru si připsali i v dalším střetnutí, ve kterém je opět čekala pražská Sparta. Jednalo se totiž o dohrávku 18. kola nejvyšší domácí hokejové ligy, které bylo odsunuto kvůli sparťanskou účasti v hokejové Lize mistrů. Hanáci museli už po deseti minutách dotahovat jednobrankové manko, což se v závěru prvního dějství podařilo Skladanému. Během prostřední třetiny si ovšem Sparta vzala své vedení dvěma góly zpět a do konce zápasu už jej nepustila.

V televizním utkání proti Chomutovu padla pouze jediná branka a naštěstí pro Olomouc to bylo do sítě Pirátů. Hanáci si tak připsali důležité tři body a v extraligové tabulce se dostali před Zlín, který s nimi v té době soupeřil v bojích o play-off. Zato v zápase na ledě Hradce Králové padlo gólů podstatně více. Až do poslední vteřiny se zdálo, že vítězství si připíše domácí tým, Olomouci se však podařilo doslova v poslední sekundy díky trefě Buriana vyrovnat. O vítězi nakonec muselo rozhodnout prodloužení. Již sedmnáct vteřin po jeho startu se zdálo, že hostům vystřelil vítězství Knotek. Videorozhodčí ovšem rozhodl, že puk trefil pouze břevno a tyč. O chvíli později se Knotek prosadil znovu, tentokrát ten, který obléká dres Mountfieldu, a zařídil tak, že bonusový bod zůstal na Východě Čech.

Závěr února se Kohoutům povedl. Nejprve porazili Zlín 3:0 a poté také Vítkovice, kterým vsítili pouze o jednu branku méně. Olomouc si tak připsala důležité body do extraligové tabulky a Konrád další dvě čistá konta.