Zvolte Kohouta měsíce února!

Redakce
O L O M O U C – Základní část nejvyšší domácí hokejové ligy sice už skončila, na olomoucké hokejisty a jejich fanoušky však ještě čeká play-out. Ani v únoru ale nesmí chybět již tradiční anketa Kohout měsíce, ve které příznivci hanáckého celku volí nejlepšího hráče daného období. Olomoučtí v únoru odehráli celkem osm zápasů, ve kterých však získali pouhý jeden bod za prohru po nájezdech proti plzeňským Indiánům. Kdo byl podle vás nejlepším hráčem měsíce února?

Pravidla ankety jsou jednoduchá. Vybírat můžete z hráčů, kteří v únoru za Kohouty nastoupili alespoň k jednomu mistrovskému utkání. V roletkách zvolíte tři nejlepší hráče, kterým se postupně přičítají body (první místo 3 body, druhé místo 2 body, třetí místo 1 bod). Držitel nejvíce bodů získá ocenění Kohout měsíce února. Následně dojde k sečtení měsíčních výsledků, ze kterých vzejde nejlepší hráč HC Olomouc za sezónu 2014/15.

Hlasování začne ve středu 4. března 2015 a skončí v neděli 8. března 2015. Následně vyhlásíme vítěze ankety, se kterým poté přineseme rozhovor.

Prvním únorovým soupeřem Olomouckých byly Pardubice. Utkání začaly oba celky opatrně, ve čtrnácté minutě však svůj tým poslal do vedení Tomáš Kaut. Východočeši svůj náskok ještě zvýšili v prostřední dvacetiminutovce, a i když se domácím podařilo díky brance Tomáše Houdka snížit, Pernikáři si vedení udrželi, a získali tak plný počet bodů.

Po prohraném zápase s Pardubicemi následovala reprezentační pauza a po ní Hanáci přivítali na svém ledě pražskou Spartu. Těm se vstup do utkání více než povedl – po první třetině vedli už 3:0. Domácí však nesložili zbraně a ve druhé periodě se nejprve prosadil Dávid Buc a poté Jan Knotek. Středočechům se ale podařilo opět odskočit díky gólu Jana Buchteleho. Závěrečná část zápasu už patřila pouze hostům, kteří Jiřího Trvaje překonali ještě dvakrát. Kohouti tak prohráli 2:6 a připsali si už desátou porážku v řadě.

Hrůzostrašnou sérii chtěla Mora překonat ve Vítkovicích, se kterými měla kladnou bilanci. Olomouckým se však podařilo vstřelit pouze jeden gól, zatímco soupeř se prosadil třikrát a získal plný počet bodů. Následovalo domácí utkání s Litvínovem, který se dostal rychle do vedení díky vlastnímu gólu Hanáků. Těm se ovšem podařilo ve druhé třetině vyrovnat díky gólu Davida Škůrka, v závěru prostřední dvacetiminutovky se ale Verva dostala opět do vedení. V poslední třetině se Chemici prosadili ještě dvakrát, a i když se Škůrkovi podařilo snížit, výhru si pohlídali.

Ve 49. kole se střetli dva extraligoví nováčci. Zápas opět nabídl gólovou přestřelku, dohromady padlo devět gólů. Štěstí se ale přiklonilo na stranu Mladé Boleslavi, která zvítězila poměrem 6:3. Dalším soupeřem byla plzeňská Škodovka, na jejímž ledě černá šňůra začala. Stejně jako v posledním vzájemném střetnutí však Hanáci nezvládli nájezdy a získali pouhý bod.

K poslednímu únorovému zápasu se olomoučtí hokejisté vydali do Hradce Králové. Ve všech předchozích zápasech vstřelil alespoň jeden tým čtyři góly a jinak tomu nebylo ani v tomto případě. Tentokrát však bylo na výhru potřeba celkem šest gólů, které si připsali hráči Mountfieldu.