Report ze zápasu OLO vs. MBL (1:3)

(0:1, 1:2, 0:0)

BK Mladá Boleslav

V loňské sezóně si Mladá Boleslav i Olomouc odnesly ze vzájemných utkání po dvou vítězstvích. Hanáci zpravidla po opatrné hře založené na obranné činnosti, Boleslav potom po zajímavých podívaných bohatých na góly. Dalo se proto očekávat, že domácí půjdou do zápasu spíše opatrněji a Boleslav bude spoléhat na útok.

Opatrně však nastoupily oba týmy. Olomouc se snažila do útočného pásma dostávat tečovanými nahozeními, zatímco Boleslav spoléhala spíše na individuální přechody, ale ani jedna strana si nedokázala vytvořit větší tlak. První šanci si tak připsali Bruslaři až v páté minutě, když Lenc našel před Konrádovou brankou volného Hanzlíka, který ani na dvakrát nedokázal olomouckého brankáře překonat.

Olomouc poté převzala otěže zápasu a zatlačila hosty do jejich obranného pásma, střelecké pokusy však přicházely pouze ojediněle a končily na blokujících hráčích nebo na brankáři Brandonu Maxwellovi. Vzápětí ale fauloval Lukáš Galvas a jeho vyloučení Mladá Boleslav dokázala potrestat. Stříteský našel na protějším kruhu volného Klepiše, ten se neunáhlil, a ještě poslal puk ke vzdálenější tyči Petru Holíkovi, proti jehož střele už se Konrád nestihl přesunout. Jen o chvíli později šli navíc hosté do přečíslení tří proti jednomu, ale Pabiška z první zamířil jen do betonu.

Také domácí si poté mohli vyzkoušet přesilovou hru, v níž si dokázala především první lajna vytvořit tlak, všechny střely však skončily u Maxwella. Po návratu Procházky na led byli nebezpečnějším týmem opět hosté, ale ani oni už nedokázali najít cestu přes Konráda a do druhé třetiny tak šli pouze s těsným jednobrankovým náskokem.

Z kraje druhé části se Olomouci poměrně dařilo v přechodech do útočného pásma, větší šance však ne a ne přijít. Naopak ve 27. minutě Holec nahrál přesně na hůl Martinu Procházkovi, který však proti Konrádovi neuspěl. Dominik Pacovský však byl o pár minut později úspěšnější, když dostal před branku přesnou přihrávku od Valského a zamířil mezi betony olomouckého brankáře. Pacovský navíc mohl jet o chvíli později sám na Konráda, ale prudkou přihrávku za obranu soupeře nezpracoval.

Na druhé straně zahrozil ve 34. minutě aspoň Sundher, který hledal místo mezi betony Maxwella, ale marně. Následně si domácí připsali asi největší šanci druhé třetiny, když si Ondrušek udělal prostor mezi kruhy, místo střely ještě přihrál k protější tyči Knotkovi, kterého však vychytal pohotovým betonem Maxwell. Přesto se Olomouc snížení dočkala. Jan Eberle dostal nabito na vrchol kruhů a tvrdou ranou vymetl bližší roh soupeřovy branky.

Domácí poté přidali na tempu a vytvořili si nadějný tlak, v závěrečné minutě ale opět inkasovali. Hanzlík zachytil nedůraznou rozehrávku a ihned vystřelil na branku. Puk se zastavil o bránícího hráče, ale jako první ho našel Radan Lenc, který střelou na Konrádovu vyrážečku vrátil hosty do dvoubrankového vedení.

Z kraje poslední třetiny mohl snížit Holec, který za brankou vypíchl puk Maxwellovi, ale mladoboleslavský brankář se do branky stihl vrátit, než se olomoucký útočník dostal k zakončení. Na druhé straně jeden z hostujících hráčů prostřelil Konráda a puk dlouho ležel odkrytý v brankovišti, ale napadající útočníci si ho všimli příliš pozdě a olomoucký brankář, který neměl o nebezpečí nejmenší potuchy, ho nakonec váhavě zalehl.

Další větší šance bylya k vidění až deset minut před koncem zápasu. Nejprve Valský vybídl ke střele z první Pacovského, jehož střelu vyrazil Konrád betonem, poté se podařil pěkný individuální průnik Vlachovi, který bekhendem našel pouze hruď Maxwella. Pět minut před koncem třetí formace domácích zatopila soupeři a hostující brankář na chvíli zcela ztratil puk z dohledu, ale Kohouti toho nedokázali využít.

78 vteřin před koncem se domácím naskytla poslední šance na vyrovnání, když byl vyloučen Musil. Kohouti navíc odvolali brankáře, aby svou převahu ještě zvýšili. Jen o šestnáct vteřin později však fauloval také Burian a poslední naděje Mory tak pohasly. Mladá Boleslav si vítězství pohlídala a připsala si tak další tři body do tabulky, zatímco Olomouc vyšla poprvé po čtyřech zápasech bodově naprázdno.

OHLASY

Zdeněk Venera (HC Olomouc): Z naší strany to byl špatný zápas. Začali jsme obdrženou brankou v oslabení a Boleslav se uklidnila. Je to zkušené mužstvo, hlídali si to a do ničeho nás nepouštěli a nedokázali jsme se prosadit. Dali jsme jeden gól, což samozřejmě je málo na otočení zápasu. Projevovalo se to i v tom, že jsme si dali spoustu nepřesný přihrávek, hodně puků nám uskakovalo, uteklo. Boleslav zkrátka byla lepší.