Report ze zápasu TRN vs. OLO (6:7)

HC Dukla Trenčín

6:7sn

(1:1, 4:2, 1:3)

Lepší úvod zápasu než ten, jaký nastal, si Kohouti ani nemohli představovat. První formace přetavila v branku hned svoji první akci. Kafka pronikl po křídle, následně nahrál Tomáši Mikúšovi, který svou první brankou v olomouckém dresu nedal domácímu brankáři Kompasovi šanci zasáhnout.

Mora se mohla díky dalším vytvořeným příležitostem dostat do vyššího vedení, jenže síťka k překonání trenčínského gólmana vždy kousek chyběl. Když neuspěl ve svém úniku Eberle, zaúřadovali domácí. Vošvrda dokázal na první střelu reagovat na dorážku Radka Dlouhého, ještě loni hráče Mory, již však nedosáhl.

První třetina byla z pohledu Hanáků poměrně uspokojivá, jenže v té druhé se od samého začátku vše sypalo jako domeček z karet. Vladimír Nemec poslal necelé dvě minuty po startu druhého dějství Trenčínské poprvé do vedení, o dvě minuty později musel Vošvrda tahat kotouč ze své sítě už potřetí. Olomoucká obrana si ve vlastní přesilovce nedala pozor na Jakuba Gašparoviče, jenž pláchl všem Hanákům a pohrál si i s Vošvrdou.

Jakub Gašparovič se mohl o chvíli radovat znovu. Opět ukázal svou rychlost, tentokrát však puk do branky Olomouce nedopravil přímo on, puk se odrazil od brusle jednoho z bránících Hanáků. Reakce Venerových svěřenců ale byla blesková. Škůrkovo nahození od modré čáry tečoval Jiří Řípa, Kompas byl bezmocný.

Zkušený hokejista, jemuž dokonce již byli vyřízeny střídavé starty do prvoligové Třebíče, chtěl jasně dokázat, že boj o místo v extraligovém kádru Mory ještě nevzdává. Když se hráči Dukly ve dvou dobrých brankových šancích neprosadili, dal o sobě znovu vědět právě Jiří Řípa. Po kombinaci s Ondruškem poslal kotouč do sítě Trenčína.

Dobrý dojem z kohoutího snažení však pokazila poslední minuta druhého dějství. Vyloučený Holec vydržel na trestné lavici jen deset vteřin a otevřenými vrátky putoval zpět na led. Alespoň dvoubrankové vedení vrátil domácím hráčům Martin Vozdecký.

Ani přes studenou sprchu v závěru druhé části se ale Kohouti nevzdali. Knotek sice ještě úspěšný nebyl, deset minut před třetí sirénou ale rozvlnil síť trenčínské branky Michal Vodný. Brankové skóre připomínalo spíše přesýpací hodiny, netrvalo moc dlouho a rozdíl mezi oběma celky byl zase dvougólový. Gašparovičovi se sice nepodařilo zkompletovat hattrick, moc mu to vadit nemuselo, jeho střelu totiž bekhendem za Vošvrdu dostal Tibor Melichárek.

Vypadalo to, že Hanáci budou muset poprvé během přípravy skousnout porážku, jenže necelá minuta stačila, aby se dvěma brankami dostali Kohouti na stejnou gólovou metu jako jejich soupeř. Nejprve tváří v tvář Kompasovi uspěl ex-trenčínský Dávid Buc a následně svou druhou trefou v utkání srovnal Michal Vodný.

Vysoký stav 6:6 se již do konce základní hrací doby nezměnil, a tak Mora počtvrté během přípravy absolvovala nájezdy. V nich útočník Petr Kafka ukázal, že v soubojích, kdy jede proti gólmanovi sám, málokdy neuspěje. Byl jediným ze všech, kteří se dokázali v nájezdech prosadit. Díky němu tak Hanáci v přípravě znovu zvítězili.