Report ze zápasu OLO vs. KLP (8:0)

8:0

(1:0, 2:0, 5:0)

PZ Kladno

K poslednímu utkání nadstavbové části nastoupili na olomouckém zimáku Kohouti povzbuzení jasnou výhrou nad kladenskými Rytíři z předchozího dne a utrápený tým PZ Kladno, který během celé sezóny nasbíral pouhých šest bodů. Hanáci ale měli v živé paměti první vzájemný zápas těchto dvou celků, kdy Kladenské jen těsně přetlačili, a možná i proto vstoupili do utkání opatrně. Stejně ale začali i hosté.

V první třetině bylo k vidění více uložených trestů než branek. Třikrát byli totiž na trestnou lavici odesláni hostů. Kohouti ale dlouho hledali způsob, jak na kladenské hráče v přesilové hře vyzrát. Podařilo se jim to až při třetí početní výhodě, kdy svou střelou poslal Moru do vedení Patrik Říčka.

Chvíli před koncem první části si dvě šance vypracoval olomoucký nejlepší střelec Matic Jeklič. Nejprve se zkusil protáhnout do útoku podél pravého mantinelu, ale neprošel přes kladenskou obranu. O chvíli později se dostal až před Moravce, mířil ale jen do betonu hostujícího strážce svatyně.

Ve druhé třetině se Matěj Zabloudil nejprve pokusil procpat puk zblízka za Moravcova záda, to se mu ale nepovedlo. Jen o pár vteřin později už se ale olomoucká sedmička a s ní celá střídačka radovala z dalšího gólu. Metelka to zkusil od modré a jeho střelu tečoval právě Zabloudil. Chvíli na to byli Hanáci blízko třetí brance, když se odražený puk dostal k levé tyčce. Tam jej ale nikdo z hráčů s kohoutem na dresu nedokázal tečovat.

O necelé čtyři minuty později se ke slovu dostal starší z bratrské dvojice Zabloudilů, a to Zdeněk Zabloudil, který poslal Kohouty do už pohodlného tříbrankového vedení. Ke konci utkání Hanáci znovu zahrozili, když se do situace dva na jednoho dostal ještě mladší dorostenec Skopal spolu se starším ze Zabloudilů. Skopal ještě kousek před kladenskou svatyní nahrával Zdeňku Zabloudilovi, ten ale bekhendem trefil jen Moravcovy betony.

Chvíli na to se opakovala obdobná situace, když Kolovratník těsně před brankou přihrával Kubovi k pravé tyči, Moravec ale stihl zasáhnout betony. Sotva se rozeběhla třetí dvacetiminutovka, skončil v kladenské síti po zásahu Matěje Zabloudila další puk. Olomoucký forvard si tak připsal druhou branku. Pár minut na to už Kladno inkasovalo nepopulárního bůra, když se střelou z leva dokázal prosadit hráč, který asistoval u první přesné střely Kohoutů, a to Jan Janečko.

V 51. minutě se skóre na světelných tabulích měnilo po šesté, když skulinku ve výstroji Moravce našel Patrik Říčka. O sedm minut později ale přišly dva slepené góly, když se o sedmou branku Hanáků, stejně jako v předchozím utkání, postaral Miroslav Kuba. Na konečných 8:0 pak upravoval skóre svým přesným zásahem Dominik Marek.