Report ze zápasu OLO vs. SUM (3:8)

(1:2, 1:5, 1:1)

Draci Šumperk

Základní část je u mladšího dorostu minulostí. V poslední listopadový čtvrtek začal na olomouckém stadionu první zápas nadstavby, ve kterém Kohouti přivítali rovnou v derby Šumperk. V prvních minutách se častěji před šumperskou branku cpali domácí, prostřelit Venouše se ale pokoušeli marně. Po pár minutách však zahrozili Draci. Ve čtvrté minutě si slibnou šanci vytvořila dvojice Scheuter – Krč, když první jmenovaný střílel z pravé strany. Puk pak chtěl ještě dorážet Krč, olomoucký brankář byl ale připraven.

Chvíli na to se však hosté přece jen radovali z prvního gólu. Hráči v modrých dresech tak dlouho doráželi před olomouckou svatyní, až se Jaroslavu Habrmanovi podařilo procpat puk pod výstrojí Machatého. Draci však v první chvíli ani nevěděli, že vstřelili branku, a tak byla oslava gólu poměrně rozpačitá. Zblízka a z pravé strany pak zkoušel dorazit kotouč za brankovou čáru Smejkal, hostující brankář ale stihl včas natáhnout betony.

Ve 14. minutě uskočili hokejisté s drakem na dresu těm v červenobílé kombinaci už o dvě branky, když Machatého dokázal prostřelit Pavel Vaňous. Draci si pak zahráli i první přesilovku zápasu, tu se jim však využít nepodařilo. Jen necelé dvě minuty před koncem však našel puk u levého mantinelu Jan Vašenka, vyvezl jej až na vrchol kruhu, odkud propálil Venouše.

Ve druhé třetině však o góly, a to především ty šumperské, nouze nebyla. Už na začátku se dostal do samostatného úniku Štěpán Dudycha, který bekhendem mířil za záda olomouckého brankáře. Jen dvacet čtyři vteřin na to vyzrál na Machatého i Jan Štrbík a poslal Draky už do tříbrankového náskoku.

V polovině utkání se až před Venouše rychle dostal Kořenek, který si puk na holi před bránou ještě párkrát přehodil a chystal se zakončovat, jeho pokus ale zastavil hvizd rozhodčího. Pak si ale Kohouti vybrali kritickou minutu a půl, kdy inkasovali třikrát. Ve 34. minutě hosté využili tlaku a po delší kombinaci poslal kotouč mezi tři tyče Jan Moučka, necelou minutu na to se do rychlého protiútoku dostal Tomáš Krč a a přidal další šumperskou branku. Aby toho nebylo málo, po chvíli proletěla až za Fajgla i dalekonosná střela Adama Rutara.

Na konci druhé třetiny vyrazil Venouš po střele jednoho z olomouckých hráčů puk jen před sebe a za kotoučem se hnal rychlonohý Vašenka, hostující strážce svatyně ale dokázal dostatečně roztáhnout betony a zabránit puku v cestě do sítě. Samostatným únikem zahrozil na začátku třetího dějství Mácha, který však mířil jen do chráničů Fajgla. Třináct minut před koncem se hosté radovali z gólu znovu, když v přesilové hře našel skulinku ve výstroji olomouckého brankáře Tomáš Krč.

Jen dvě minuty před koncem utkání se Kohouti trefili potřetí, když se o třetí zásah Hanáků postaral Petr Mader.