Report ze zápasu OLO vs. PLM (4:2)

4:2

(2:0, 0:1, 2:1)

HC Plzeň 1929

Lepší vstup si ani domácí přát nemohli. Po necelé minutě zatlačil Šimon Beták na rozehrávajícího hráče indiánů, který si nešťastně hodil kotouč do vlastní sítě. Obdržená branka s hosty viditelně zacloumala a Kohouti mohli svůj náskok zvýšit. Pokus Bauera si ale cestu za záda Karafiáta nenašel.

Západočeši se poprvé ozvali ve čtvrté minutě. Zimmermannova lehká teč ale vyrovnání nepřinesla. Další šance mužstva trenéra Černého přišla v sedmnácté minutě, ale ani Uhlík si před Kochtou neporadil.

A tak blesky udeřily na druhé straně. V přesilové hře si na modré vyměnil kotouč se spoluhráčem Martin Hánl a tvrdým projektilem poslal Hanáky do dvoubrankového vedení.

I ve druhém dějství nabídla hra atraktivní podívanou. Zvýšit olomoucké vedení mohl Bauer, ale hostující gólman se překonat nenechal. O minutu později měl snížení na holi Kubalík, ale ani nadvakrát se mu to nepovedlo.

V polovině zápasu získala domácí družina obrovskou šanci na navýšení vedení. Ve vlastním oslabení unikl plzeňské defenzívě Milan Ostřanský, na němž se hosté dopustili nedovoleného zákroku. Nařízené trestné střílení ale Ostřanský nezvládl.

V pětatřicáté minutě dostali Západočeši výhodu jednoho muže v poli a tu po necelé minutě využili. Talentovaný Dominik Kubalík ukázal svůj um a z úhlu narval kotouč do šibenice. O chvíli později vybojovali hosté početní výhodu proti třem, ale domácí zeď odolala. Před poslední částí tak na světelné tabuli svítilo skóre 2:1.

Pokud chtěli indiáni udržet naději na prodloužení sezóny, museli v posledních dvaceti minutách minimálně srovnat. Ovšem byli to Kohouti, kteří se dostávali do šancí. Zatímco ve dvaačtyřicáté minutě Martin Vrabel mířil nad, deset minut před koncem se Martin Konečný trefil přesně a přiblížil svůj tým senzačnímu postupu.

Indiáni ovšem nechtěli dopustit blamáž a necelých pět minut před koncem základní hrací doby po velké hrubce domácí obrany zdramatizoval koncovku střetnutí Dominik Kubalík. Dvě minuty před koncem se navíc domácí nechali vyloučit, a Plzeň tak zkusila dokonce hru bez gólmana. Hanáci se ovšem převaze ubránili a v samotném závěru pečetil úspěch Kohoutů střelou do prázdné branky Martin Vrabel.

Senzační postup tak Hanákům prodloužil sezónu minimálně o dvě utkání. Čtvrtfinálová série začíná v úterý.

Luděk Konopčík (HC Olomouc): Začali jsme velice dobře, ale utkání samozřejmě ovlivnila vlastní branka Plzně, kterou nečekal asi nikdo. V první části jsme hráli slušně, byli jsme v pohybu a vedli jsme 2:0. Ve druhé části jsme nabádali hráče, aby zkrátili střídání, ale dostávali jsme se pod tlak. Navíc jsme dělali fauly a inkasovali jsme gól. Třetí periodu jsme ale zase odehráli slušně, trošku jsme si zkomplikovali situaci zadovkou, po které soupeř skóroval. Ale tlak Plzně v závěru jsme vydrželi a myslím si, že za bojovnost a nasazení jsme si postup zasloužili. Počítali jsme s tím, že jdeme na favorita, Plzeň má mnoho reprezentantů, výborný je Kubalík, který má dokonce starty za áčko. Nabádal jsem hráče, že pouze kolektivním a stoprocentním výkonem můžeme přes takového soupeře přejít. Pokud bychom neodevzdali sto procent, tak bychom neměli šanci.