Report ze zápasu JIH vs. OLO (2:5)

HC Dukla Jihlava

2:5

(1:2, 1:2, 0:1)

Úvodní dějství bylo zahájeno velice opatrně, obě mužstva si bedlivě hlídala zadní vrátka. Z prakticky první výraznější možnosti se domácí dostali do vedení. V čase 5:43 sjel Simon Beran do mezikruží, odkud poté vyslal nepříliš ostrou ránu. Kotouč se poté doslova došoural k pravé tyči, přičemž měl Urbisch zakrytý výhled. Dukle se poté naskytla možnost přesilové hry, kterou ale nevyužila.

V 11. minutě hosté vyrovnali. Šimon Beták se vedral do útočného pásma, kde zadovkou přenechal touš Jiřímu Horákovi. Olomoucký forvard poté procedil kotouč mezi Vackovými chrániči. Následně měli svěřenci Patrika Augusty další slibnou možnost, a to dokonce dvojnásobnou přesilovou hru. Ta se ale stala noční můrou, neboť samostatný únik dovedl do zdárného konce Milan Ostřanský. Když poté z bezprostřední blízkosti neuspěl Jícha, odcházelo se do kabin za vyrovnaného stavu.

Do druhé periody vlétli domácí jako uragán, avšak vytěžit výraznější šanci se jim příliš nedařilo. Poté měl solidní možnost Tomáš Ministr, který však nechal z mezikruží vyniknout Vacka. Na druhé straně nedoklepl touš za ležícího Urbische ani Jiří Bambula. Ve 28. minutě se sám před hostující ocitl Lukáš Vala, leč skákavý puk nedokázal přesně umístit.

V minutě s pořadovým číslem 31 navýšila Mora své vedení. Jiří Horák vystihl odražený kotouč, který následně pohodlně umístil do zcela odkryté branky, Vacek se nestačil vrátit na své území . Po tomto gólu nastoupil do jihlavského brankoviště Josef Kořenář. O chvíli později dostal Filip Dundáček vynikající pas před branku, kde si kotouč přehodil na bekhend a bleskově zakončil. Zanedlouho ale Olomouc získala dvojnásobné vedení zpět, když od modré vymetl pavučiny z pravého horního rohu branky Jaroslav Škoda.

Závěrečná pasáž začala opět ve znamení jihlavské aktivity, hned v jejím úvodu zkoušel neúspěšně zakončit z otočky Jiří Ondráček. Zanedlouho se zcela sám před Urbischem neprosadil ani Simon Beran. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, což dokazovala následná obrovská možnost Olomouce. Štefka však Pavlovského nabídku nevyužil.

Obě mužstva si vyzkoušela také hru ve čtyřech na obou stranách, což ale nikomu kýžené ovoce nepřineslo. V 50. minutě přestřelil zcela osamocený Daniel Dvořák. Sedm minut před koncem domácí mladíci podruhé inkasovali ve vlastní přesilové hře, když samostatný únik zakončil velice povedeně do levého růžku Martin Konečný. Kohouti si poté již pouze hlídali nabytý náskok, domácím se vůbec nic nedařilo. Družina z krajského města Vysočiny tak padla v poměru 2:5.