Report ze zápasu OLO vs. VIT (6:4)

6:4

(4:1, 2:2, 0:1)

HC Vítkovice Ridera

Kohouti nastoupili oproti minulému utkání s několika změnami v sestavě. V brance nastoupila od úvodních minut nová tvář v domácím dresu Libor Kašík, v defenzívě se poprvé letos objevil Jan Mikel. K největším změnám došlo v útočných řadách. Lukáše Finsterleho a Jakuby Lehečku s Voznicou nahradili junior Tomáš Smetana, Michal Pšurný a Radim Kucharczyk.

Zatímco pro Vítkovice bylo utkání první z řady přípravných zápasů, Hanáci si už premiéru odbyli minulý týden proti Třinci. Paradoxně to ale byli Ostravané, kteří jako první udeřili. V osmé minutě nechala olomoucká obrana za sebou hned dvojici hráčů a Petr Strapáč trestal.

Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Neuplynuly ani dvě minuty a hanácký stadion poprvé burácel. O vyrovnání se postaral mladíček Rostislav Marosz. Ve dvanácté minutě se domácí radovali podruhé. Mezírku mezi betony Šindeláře našel Petr Haluza.

Od druhé vstřelené branky se na Hanácích začala projevovat větší rozehranost, což se vzápětí promítlo i do výsledku. Slepené branky, mezi kterými uplynulo pouhých dvacet sekund, si připsali Robin Staněk a Roman Rác.

Ani ve druhé periodě si diváci na nudný hokej rozhodně stěžovat nemohli. V šestadvacáté minutě nejprve zvýšil vedení Kohoutů Matěj Pekr, aby vzápětí mohli snížit na rozdíl dvou branek Tomáš Káňa a Roman Szturc. Poslední slovo ve druhé dvacetiminutovce ale měli domácí. Jmenovitě to byl jednadvacetiletý Zdeněk Okál.

Do poslední části nastoupili hosté s cílem utkání alespoň zdramatizovat. Přiblížit se tomuto úkolu pomohl v sedmačtyřicáté minutě Vladimír Svačina. Více toho ale vicemistři extraligy proti prvoligové Olomouci nepředvedli. A jelikož už ani ofenziva domácích neslavila žádný úspěch, skončilo utkání 6:4.

Petr Fiala (HC Olomouc): Byl to pouze přípravný zápas. Vítkovice přijely se spoustou hráčů, kteří jsou u nich na zkoušce, navíc někteří z nich by se u nás měli příští týden objevit. Sledovali jsme celkem 14 jmen, takže jsme si to s kolegou rozdělili a já jsem hráče sledoval z tribuny. V zápase jsme časem malinko vadli, ale některé věci, například dostat se do šance, nám nechyběly. Když se odstraní chyby, kterými jsme soupeři darovali gólové šance a které se nesmí v mistrovských zápasech stávat, tak by to mohlo jít.