Report ze zápasu OLO vs. OPA (9:2)

(3:1, 4:0, 2:1)

HC Slezan Opava

Opava od prvních minut pátečního zápasu na olomouckém ledu potvrzovala, že papírové předpoklady vždy roli nehrají. Po vyhraném buly se sice do útoku vydala první formace, ta se ale musela rychle vracet. Pak se však Podlaha po pravé straně protáhl až k opavské brance a vystřelil, jeho pokus ale trefil jen betony Lamly. Dorážky Cacha pak také mířily jen do chráničů hostujícího brankáře.

Chvíli na to se z těsné blízkosti opavského strážce svatyně pokoušel dorážet Machálek, ani on ale nebyl úspěšný. Olomouc si zahrála dvě přesilové hry už během prvních minut, až tu druhou ale dokázala proměnit, když se s přispěním tyčky trefil za záda opavského brankáře Dominik Hajšman. Slezan ale rychle odpověděl. Do útoku se prohnal ex-olomoucký Radek Řečinský a prostřelil Urbana.

Ve třinácté minutě nabídli hosté Kohoutům další přesilovou hru a Hanáci trestali opavskou nedisciplinovanost. Z pravé strany zkusil nejprve překvapit brankáře Říčka, jeho pokus ale Lamla vyrazil, na dorážky Dominika Cacha však už byl krátký. Chvíli na to šli do čtyř i Kohouti. Obrana hostů ale zapomněla na Dominika Hajšmana, který už v pádu poslal puk přesně mezi tři tyče.

I ve druhé třetině Kohouti pokračovali v gólové přehlídce. Už po necelých dvou minutách od začátku prostředního dějství dokázal na Lamlu vyzrát Josef Podlaha. Z levé strany se kolem tyčky pokoušel puk dostrkat do brány hostů Říčka, dorážky olomoucké pětadvacítky musel zastavit až hvizd rozhodčího. Přidat další branku mohl Machálek, který dostal před opavskou svatyní dobrou přihrávku z pravé strany od Pěchy, olomoucký forvard ale nezpracoval puk podle svých představ a minul odkrytou branku.

Jen pár vteřin na to ale poslal puk přes rameno hostujícího gólmana Martin Pěcha. Mezi obranou týmu ze Slezska se pokoušel prokličkovat Bohanos, toho ale zastavili hosté u vrcholu kruhů. Na druhé straně pak zkoušel své štěstí bekhendem Blecha, trefil však jen výstroj připraveného Urbana. Před olomouckou branku nabruslil i nejproduktivnější hráč Slezanu, Fedor, který tam čekal na přihrávku. Ta sice přišla, opavský forvard už ale neměl dost času na nasměrování puku za domácího strážce svatyně.

Kohouti pak šli znovu do čtyř, Opavě ale přesilová hra příliš nevyšla a až před klec Slezanu se dostal Marek Husták, který tak přidal už druhý gól Olomouce v oslabení. Chvíli na to nahazoval od modré věkem ještě mladší dorostenec Petr Mader a jeho střelu šikovně tečoval za Lamlu Jan Beier. Necelé dvě minuty před druhou přestávkou ujel domácí obraně Mar, trefil však jen chrániče brankáře s kohoutem na dresu./p>

Na začátku poslední části se podruhé v utkání trefil Jan Beier a přidal tak už osmou branku domácích. Slezan však přidal na aktivitě a chvíli na to zkoušel své štěstí kolem levé tyčky Hladoník. Urban ale zalehl puk a přerušil hru. Do útoku pak ujel znovu i Řečinský, ani on si však na Urbana nepřišel. V sedmapadesáté minutě za Lamlou po střele jednoho z Olomouckých cinkala tyčka, z gólu se ale jen o chvíli později radovali hosté, když Urbana prostřelil nejproduktivnější hráč Slezanu, a to Marcel Fedor. Jen pár vteřin před koncem ale udělal definitivní tečku za utkáním kapitán Hanáků Matěj Zabloudil.