Report ze zápasu OLO vs. PRE (1:6)

(1:4, 0:2, 0:0)

HC ZUBR Přerov

Hosté podle očekávání začali tlakem, narazili však na výborně chytajícího Fajgla. Trio Šafránek, Dobša ani Pěnčík svými střelami Fajgla nepřekonalo. Domácí se prezentovali jasnou taktikou. Po získání puku jej co nejdřív zavezli ke gólmanu Zubrů Kocákovi. Jeden takový protiútok vedený Janíčkem sice gólem neskončil, hosté však faulovali a z následné přesilovky se prosadil v brankovém prostoru Martin Palinek.

Hosty to nezlomilo, recept však na Fajgla stále nenacházeli. Až jim pomohlo štěstí, když Viktorinovu střelu obětavě zblokoval jeden z domácích obránců, který tímto zákrokem však puk nasměřoval přímo na hůl Jana Šafránka, kterému stačilo trefit odkrytou bránu. Domácí pak velmi dobře ubránili přesilovku po faulu Vašenky, kdy Přerov do ničeho nepustili, inkasovali však hned poté, kdy přízemní střelou Karel Plášek překonal Fajgla.

To domácí nalomilo a Přerov pouštěli do velkých šancí. Velký závar před svou bránou Fajgl ještě ustál, pak jej však opět překonal Karel Plášek. Ochromení domácí si za půl minuty nechali dat další gól, když po přihrávce Dobšy Jan Barveníček ztečoval svou nohou puk do kohoutí klece.

Domácí druhou třetinu začali aktivně a odhodlaně, jejich akce však nekončili střelami. Smolnou chybou Fajgla se pak prosadili Zubři. Ten se snažil najít puk ve výstroji po střele Barveníčka, ale při hledání mu puk vypadl a do klece ho tak dorazil Martin Borot. Domácí aktivita však pokračovala, Kocáka ale spíše než střelami ohrožovali nahozeními. S jedním od Vohrabala měl však spoustu práce. Pak se předvedl Karel Plášek. Zpoza brány vymíchal obránce i gólmana a zasunul mu puk za tyč. Po této brance vystřídal Fajgla Machatý.

Machatého Zubři zkoušeli, tím spíše, když jim přesilovku umožnil faulem Tichý. Ten však neinkasoval a Kohouty držel. Za zaznamenání stojí dělovka Klesly, která Kocáka se štestím zasáhla. Pak ujel hostům Handl, i proti němu Kocák dobře zasáhl. Hosté pak třetinu dohrávali aktivně, Kohouty nad vodou držel Machatý a několik zakázaných uvolnění, které rozkouskovalo tlak Přerova.

Třetí třetinu začal tlakem Přerov, jeho akce končily na výborném Machatém. Do nájezdu se dostal i Plášek, který však ukličkoval sám sebe. Za domácí měl šanci jen Klesla, ten však svou bombou Kocáka nepřekonal. Konec zápasu byl už jen ve znamení toho, zdali Machatý udrží čisté konto. To chtěli změnit Plášek, Mlčák nebo Krátký, Machatý se ale proti nim vyznamenal skvělými zákroky a proti střele Pláška mu pomohla tyč. Další gól tedy hosté nepřidali, i tak na ledě Olomouce s přehledem vyhráli.