Report ze zápasu OLO vs. ZLN (3:4)

3:4

(1:1, 0:1, 2:2)

PSG Berani Zlín

Do utkání lépe vstoupili hostující hokejisté, kteří si už v prvních minutách dokázali vytvořit vážnější šanci. Karafiát totiž našel svým pasem volného Gaga, kterého však parádním zákrokem dokázal vychytat Pospíšil. A tak se skóre utkání měnilo až po akci na druhé straně. Mora vybojovala puk za svou klecí a Kohouti ihned přejeli do útočného pásma, kde se do zakončení z pravé strany odhodlal Hajšman a Odložilík jeho střelu pouze vyrazil nad sebe a k puku se poté dostal Matic Jeklič, jenž jej následně už poslal za záda zlínského brankáře.

Následně měli k dispozici oba týmy své první přesilové hry, ale hostům jejich výhoda skončila předčasně kvůli faulu a naopak přesilové hry Olomouce nevyšly přesně dle představ domácího trenéra. Když už to vypadalo, že se do šaten bude odcházet za jednobrankového vedení Olomouce, tak se ještě k útoku odhodlali hosté, ve kterém našel Peška v levém kruhu stojícího Michala Gaga, kterému se v pádu podařilo trefit přesně protější růžek domácí svatyně.

Ve druhé třetině tempo hry hodně upadlo. Ani jeden z týmů se nemohl dostat do větší příležitosti a více ze hry měli spíše hostující hokejisté ze Zlína, kteří svou pomyslnou nadvládu dokázali nakonec přetavit ve vedoucí branku, protože se trefil Viktor Bainar, kterého našel svou zadovkou Miko.

Na začátku třetí třetiny mohlo být vyrovnáno, protože od modré vystřelil Škoda a jeho střela skončila přesně na tyči zlínské brány. Následně měli hosté k dispozici dvojnásobnou přesilovou hru, kterou nakonec Ševci dokázali využít. Schmied se dostal k odraženému puku na středu útočného pásma, odkud jej chtěl nejdříve tvrdě vystřelit, ale raději jej nakonec přihrál na pravou stranu Vojtěchu Krejčiříkovi, jenž už pouze trefil kotouč do zcela prázdné brány.

Kohouti však své zbraně nesložili. Domácí se dostali po delší době do svého útočného pásma, kde od modré vypálil Spurný a jeho ránu ještě tečoval před Odložilíkem Matic Jeklič, jenž tak snížil na rozdíl jediné branky. Jenže Zlín si své dvoubrankové vedení vzal rychle zpět, protože Daniel Gazda trefil přesně pravý růžek olomoucké brány, a vstřelil tak čtvrtý gól Ševců.

Pomyslnou tečku ještě udělal za zápasem Matic Jeklič, kterému se čtyři minuty před koncem utkání podařilo zkompletovat hattrick, protože se dostal k vyraženému puku po střele Štefky a mladý slovinský útočník už poté pouze přehodil beton hostujícího brankáře. Víc se však už Olomouci nepodařilo a Zlín nakonec těsně zvítězil 4:3, a odváží si tak z plecharény všechny tři body.

Jan Tomajko (HC Olomouc): Škoda, že jsme prohráli, protože jsme bojovali až do konce. Z celého víkendu máme pouze jediný bod, ale oproti včerejšímu utkání si myslím, že to mělo větší náboj a naše hra byla lepší. Doufám, že se z toho do příštích utkání odrazíme.