Report ze zápasu KLA vs. OLO (5:3)

Rytíři Kladno

5:3

(2:2, 2:0, 1:1)

Už v sobotu čekal olomouckou juniorku další zápas letošní soutěže, když se tentokrát vydali do Středních Čech, kde se utkali s kladenskými Rytíři. Mora chtěla odčinit pateční porážku s Plzní, ale vstup do zápasu lépe vyšel domácím, kteří se radovali už po necelé minutě a půl, protože se svou střelou nad beton uspěl Filip Doležal.

Kladno mohlo poté své vedené navýšit, jelikož na trestnou lavici usedl Beták, ale byli to nejdříve hosté, kdo se radoval ze vstřelené branky. Aleš Jergl totiž získal puk a dostal se s ním až do útočného pásma, kde nakonec se svou překonal Švihálka, a vyrovnal tak stav střetnutí. Nerozhodný stav však vydržel pouze jednatřicet vteřin, když se ještě v přesilové hře prosadil střelou od modré Josef Zajíc, a poslal tak znovu Rytíře do vedení.

Hanáci byli hodně blízko vyrovnání, když se hosté ocitnuli hned ve dvou obrovských šancí, ale kladenský brankář nakonec vše dokázal vyřešit, a držel tak vedení Rytířů. Pět minut před koncem první třetiny hrála Olomouc přesilovou hru, ve které se nakonec hosté dočkali. Jeklič předložil puk mezi kruhy, kam si najel Alex Rašner, jenž se svou dělovkou prostřelil Švihálka.

Do druhé třetiny se tedy vstupovalo za nerozhodnutého stavu. Po třech minutách putoval na trestnou lavici hostující Jergl a Kladnu se nakonec podařilo využít svou druhou přesilovku v utkání. Konkrétně v ní byl úspěšný Vojtěch Šilhavý, který překonal Slezáka se svou přesnou střelou k tyči olomoucké brány.

V polovině utkání mohlo být znovu vyrovnáno, protože se k velice nebezpečně střele dostal Bauer, ale Švihálek předvedl parádní zákrok, a podržel tak svůj tým. Poté měla Mora k dispozici přesilovou hru, která nakonec hostům nepřinesla třetí branku a po jejím uplynutí se navíc dostali do útoku kladenští junioři, kterým se podařilo vstřelit čtvrtou branku, protože se ke střele odhodlal David Bunda, jehož střelu ještě před Slezákem tečoval jeden z obránců, a puk tak následně skončil v síti.

Do třetí třetiny tak vstupovalo Kladno s dvoubrankovým náskokem, který se navíc domácím podařilo ihned z kraje třetiny navýšit, protože se po Bundově střele dostal k puku Křepelka, který ho nahrál Krešimíru Schildhabelovi, a ten už poté přidal pátou branku domácích.

Mora se poté ještě snažila, ale hostům se už pouze podařilo upravit konečný stav výsledku, jelikož olomoučtí junioři přidali svou třetí branku až dvě minuty před koncem. Jergl našel svým pěkným pasem volného Matěje Pavlovského, který už poté překonal Švihálka. Kladno nakonec porazilo Olomouc 5:3, a svěřenci Kamila Přecechtěla si tak připsali už svou třetí porážku v řadě.