Report ze zápasu OLO vs. HKM (1:3)

1:3

(0:0, 1:0, 1:3)

Mountfield HK

V prvním přátelském utkání vyzvali olomoučtí junioři nedaleký Hradec Králové. Mountfield měl výhodu v nevýhodě na své straně, už předchozí den totiž odehrál zápas proti pražské Spartě, kterou porazil jasně 6:2. Kdo by ale čekal, že bude na hostujícím týmu vidět větší rozehranost nebo naopak únava, pletl by se.

Východočeši sice na Kohouty na začátku vletěli, domácí se ale zvládli s tlakem hostujícího celku vyrovnat. Unikajícímu Bohanosovi ale puk za modrou čárou přeskočil hokejku, a tak k ohrožení Petrovy branky nedošlo. Možnost vyzkoušet si první přesilovku pak měli hráči v tmavých dresech, využít početní výhodu se jim ale nepodařilo.

Mountfield pak přidal na důrazu, Dufek, Matouš ani Šimůnek si ale svými střelami na olomouckého Sonnka nepřišli. V polovině první třetiny zahrozilo duo ve složení bratrů Zabloudilových. Mladší Matěj posílal puk za modrou čárou k pravému mantinelu Zdeňkovi, tomu ale kotouč přeskočil hokejku. O pár vteřin později prosprintoval do útoku Beier, toho ale vytlačil z ideální pozice vracející se Brádler. Právě Brádler pak byl ale vyloučen za držení Beiera, Hanáci ale přesilovku využít nedokázali.

Dvířka na trestnou se do konce první třetiny otevřela ještě třikrát, skóre na světelných tabulích se ale nezměnilo. Chvíli před první přestávkou zkusil své štěstí ještě Frojda, nebezpečnou střelou od modré ale královéhradeckého brankáře nepřekvapil.

Na začátku druhé třetiny měli Olomoučtí velké štěstí, Sonnek už se po střele Filipa Moníka přesouval k levé tyči, puk ale změnil směr a jen těsně minul odkrytou branku. Skóre pak ale otevřeli domácí. Cach obkroužil branku Východočechů, kolem levé tyčky ale puk za záda Petra neprocpal. Kotouč se však pak odrazil k Janu Beierovi, který mířil přesně za záda hostujícího brankáře.

Hradec Králové se snažil rychle odpovědět, Lierovu střelu zblízka ale Sonnek dobře viděl a nastavil lapačku. O chvíli později znovu zahrozil Beier, unikajícího útočníka Kohoutů ale hosté stihli na poslední chvíli zastavit. Mountfield pak znovu přidal na aktivitě, domácí ale odolávali. Machálkův útočný výlet zbrzdila nepřesná přihrávka před brankou, na rychlíka Dufka, který ujel ve vlastním oslabení hostující obraně, byl zase připraven Sonnek.

Ve 37. minutě předvedli hezkou akci Machálek se Štreitem, když prvně jmenovaný vybojoval u mantinelu puk, prokličkoval útočným pásmem k modré čáře a puk přenechával zadovkou olomouckému obránci. Štreita ale nepustili k zakončení hostující hráči. Už na začátku závěrečné periody ale bylo srovnáno. Po chybě olomoucké obrany našel místo u levé tyče Aleš Dufek a začínat se mohlo od začátku.

Patnáct minut před koncem bylo horko před oběma brankami. Nejprve prokličkoval až do útoku Matěj Zabloudil, jeho střelu ale zblokovali bránící hráči. O chvíli později přidělal Sonnkovi starosti Matouš, který nadvakrát zblízka dorážel. Hned několikrát se pak snažil překonat olomouckého strážce svatyně Filip Moník, ani on ale na brankáře ve službách Kohoutů nevyzrál. Během posledních šesti minut se ale hosté prosadili hned dvakrát. Nejprve mířil přesně pod horní tyč kapitán Mountfieldu František Hnik, jen sedmnáct vteřin před koncem pak přidal svůj druhý gól dorážkou z pravé strany Aleš Dufek.