Report ze zápasu OLO vs. MBL (2:5)

2:5

(0:2, 1:1, 1:2)

BK Mladá Boleslav

Netradičně ve středu čekala týmy Olomouce a Mladé Boleslavi předehrávka 14. kola juniorské extraligy. V první třetině především rozhodovali o brankách přesilové hry, protože v nerovnovážném počtu hráčů na ledě se Bruslařům podařilo vstřelit hned dva góly, a to při obou situacích. Nejdříve se totiž hosté dostali do vedení po bleskovém využití své první početní výhody, ve které se ránou od modré trefil Ondřej Šťáva.

Naopak, jak se početní výhoda hrát nemá následně předvedla Olomouc, protože v útočné třetině přihrál Rašner na střed pásma přímo na hůl hostujícího Kotaly, který následně svou přihrávkou vyslal Lukáše Volfa do samostatného úniku, ve kterém si už Volf poradil s Urbischem se svou bekhendovou kličkou. Po první třetině tedy vedla Mladá Boleslav 2:0.

Bruslařům se navíc hned v prvních minutách druhé periody podařilo své vedení navýšit už na rozdíl tří branek, protože po střele Čermáka vyrazil Urbisch puk mezi kruhy, kde se k němu prodral Lukáš Motloch, jenž se svým zakončením propasíroval kotouč mezi betony olomouckého brankáře. Pro Urbische byla třetí inkasovaná branka konečnou, protože jej následně v domácí svatyni vystřídal Martin Slezák.

Střídající Slezák se ani nestihl pořádně rozcvičit a hostující útočníci jej ihned zasypávali sprškou svých střel. Olomoucký brankář se však nedal a zastavil všechny jejich pokusy ve druhé třetině, a dal tak šanci svým spoluhráčům, kterým se trochu šťastně podařilo snížit stav utkání. Aleš Jergl totiž zavezl kotouč za Růžičkovu bránu, odkud jej chtěl přihrát na zcela volného Betáka, ale do jeho pasu zasáhl obránce Bernard, od kterého se kotouč odrazil do hostující brány.

Na začátku třetí části ještě dohrávala Mladá Boleslav přesilovou hru, ve které se hosté dokázali prosadit, protože se po nepřesné střela Sonneka dostal k puku za olomouckou bránou Jakub Kotala, kterému se následně zpoza brány podařilo propasírovat kotouč za záda Slezáka. Bruslaři se mohli dočkat i páté branky, protože na konci další přesilové hry nahrál Kotala Volfovi před zcela prázdnou olomouckou bránu, ale zakončení hostujícího útočníka jen orazítkovalo brankovou konstrukci domácí svatyně.

V posledních minutě se ještě nejdříve podařilo vstřelit Patriku Podsedníčkovi pátou branku svého mužstva, jelikož se prodral před dva domácí obránce až do zakončení z bezprostřední blízkosti a Slezák už byl proti jeho střele zcela bez šance. Kohoutům se však ještě podařilo kosmeticky upravit konečné skóre, protože se po přihrávce od Ostřanského trefil Aleš Jergl.

Mladá Boleslav tedy nakonec svého soupeře zdolala 5:2, a získala tak velmi cenné tři body na ledě Olomouce.

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): Z naší strany bylo utkání hrozné. Byli jsme nedůrazní, nehráli jsme co jsme si řekli, a také tomu odpovídá výsledek. Byl to náš nejhorší výkon v letošní sezóně.