Report ze zápasu OLO vs. PLM (4:2)

(1:1, 1:1, 2:0)

HC Plzeň 1929

Hosté vstoupili do utkání parádně, již po půl minutě se ujali vedení. Tomáš Pacanda si položil olomouckého gólmana, a po objetí domácí svatyně tak mohl zakončil do odkryté branky.

Vyrovnání se Kohouti dočkali v polovině úvodní části. Po vynikající dlouhé přihrávce Šaura ujížděl Patrik Machala sám vstříc Brabcovi, který nedokázal rychlou střelu útočníka Kohoutů zastavit.

O dokonání obratu se mohl těsně před první přestávkou postarat Heža, jenže v přesilové hře před plzeňským brankářem srazil kotouč za hostující klec místo do ní.

V prostřední dvacetiminutovce tak strhli vedení na svou stranu znovu Indiáni, Ruprechtovu ránu od modré usměrnil mezi tři tyče Jan Schleiss. O minutu později ale bylo opět srovnáno. Projektil Jiřího Jergla odkopl Brabec jen k Davidu Brančíkovi, který neměl problém doklepnout puk do poloprázdné svatyně.

Na gól v posledním dějství se i přes různé vyložené šance obou celků čekalo hodně dlouho, diváky ale nakonec nezklamal Patrik Machala, který přidal svou druhou trefu v duelu bekhendem z mezikruží dvě minuty před koncem. Vítězství Kohoutů pak střelou do prázdné brány pečetil Oldřich Heža.

OHLASY

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): Bylo to velmi kvalitní utkání, ve kterém jsme vydrželi hrát celých šedesát minut v maximálním nasazení. Rychle jsme bruslili, měli jsme dobrý důraz, k tomu všemu jsme měli i slušnou koncovku. Předvedli jsme jeden z lepších výkonů v sezóně. V tomto zápase se potvrdilo, že štěstí bude mít ten tým, který si za ním více jde. Čtyřicet minut jsme byli aktivnějším mužstvem, které tvrdě bojovalo. Myslím, že jsme zaslouženě vyhráli.