Report ze zápasu OLO vs. ZLN (0:1)

(0:0, 0:1, 0:0)

PSG Berani Zlín

Už v první minutě se mohli do vedení dostat Ševci, když po pravé straně ujel do útoku Miko a zkusil pozornost Urbische, ten ale stihl natáhnout beton ke vzdálenější tyčce a vyrazit pokus zlínského útočníka. Oba týmy se pak střídaly ve vytváření množství šancí, k brance to však nevedlo. Kohoutům nepomohla ani čtyřminutová přesilová hra. Hanáci ji sice začali dobře, v polovině početní výhody se však Ševcům začalo dařit puky vyhazovat.

V polovině první třetiny se do útoku znovu prohnal Miko, jeho střela ale rozvlnila jen pravou boční síťku. Chvíli na to zkusil své štěstí dělovkou od modré Gazda. Jeho střelu ale Urbisch vyrazil, hostující obránce se však prodral do útoku a zkoušel tečovat střelu z levého kruhu. Ve čtrnácté minutě se ke slovu dostala první formace, Betákovu střelu ale Haloda stihl vyrazit. Müllerův pokus z bezprostřední blízkosti pak někdo ještě přizvedl, a tak puk skončil v ochranné síti.

Chvíli poté ohrožovala zlínskou branku znovu elitní formace. Jeklič našel ve středním pásmu Pavlovského, který puk posílal ještě Betákovi. Olomoucká devítka ale nestihla usměrnit puk mezi tři tyče. Pár vteřin před koncem první periody měli Kohouti velké štěstí. Miko se za brankou dostal k puku a před olomouckou svatyní našel Gaga, ten ale mířil těsně mimo domácí branky.

Na začátku druhé třetiny si zahráli přesilovku i Zlínští. Ti si v klasické početní výhodě počínali o něco lépe než Hanáci. Urbisch si hned na začátku oslabení musel poradit se dvěma nebezpečnými střelami v rychlém sledu. O minutu a dvě vteřiny později se pak radovali z gólu. Jan Vyoral dostal puk po několika dorážkách přes posledního bránícího hráče až za Urbische. Hanáci se snažili rychle odpovědět, pokusy Jekliče a Marka ale ztroskotaly na nepřesnosti nebo na dobře chytajícím Halodovi.

V polovině zápasu to z mezikruží zkusil Pavlovský, jeho střela ale těsně minula tyčku zlínské branky. Chvíli na to se do útoku znovu hnali Jeklič s Pavlovským, jejich akci ale zastavil signalizovaný ofsajd. I Ševci si pak vybrali pořádnou porci štěstí, když se Haloda po závaru před brankou ocitl mimo brankoviště. Ani několik dorážek domácích ale nedostalo puk až za brankovou čáru, svému brankáři totiž pomohli obránci, kteří jej v bráně zastoupili.

Puk pak zachytil Kališ, který to zkusil nadvakrát, poprvé ale trefil jen bránící hráče, podruhé minul branku. Pár vteřin před druhou sirénou se před Halodou objevil Jeklič, v rozhodujícím okamžiku mu ale bránící hráči srazili puk z hole. Ve čtyřicáté druhé minutě chybělo ke srovnání velmi málo. Haloda se nejspíš nepochopil s obránci, a tak zůstala brána chvíli odkrytá, Kohouti ale nedokázali dostat puk až do sítě.

O pár minut později prokličkoval do útoku Fejko, mířil však jen přímo do připravené lapačky zlínského strážce svatyně. Kolařík pak dostal dobrou přihrávku do pravého kruhu, hostující hráč ale trefil jen chrániče Urbische. Nadvakrát to pak zblízka zkusil Hladiš, olomoucký brankář si ale s oběma jeho pokusy poradil. Při druhé střele navíc domácímu maskovanému muži pomohl Nesvadba.

Ševci mohli zvýšit své vedení po střele Dalajky, ten ale mířil těsně vedle tyčky. Do útoku pak spěchal Kuba, kterému k samostatnému úniku chybělo velmi málo, nakonec jej ale stihli zastavit bránící hostující hráči. Ještě chvíli před koncem to znovu zkusila dvojice Jeklič – Pavlovský, ani tentokrát ale úspěšná nebyla.