Report ze zápasu JIH vs. OLO (4:3)

HC Dukla Jihlava

4:3sn

(0:2, 2:0, 1:1 - 1:0)

Již po čtyřiadvaceti sekundách se zjevil na levém kruhu volný Kolouch, jeho střelu do levého horního rohu zneškodnil Urbisch výborným semaforem. Na druhé straně naopak udeřilo. V čase 0:52 našel Kuba mezi kruhy volného Aleše Jekliče, který pohotovou střelou propálil domácího gólmana. Na ledě se poté nic výrazného nedělo. Při následné přesilové hře Jihlavy nejprve Půža od modré vypálil těsně vedle levé tyče a předvedla dobrou práci čtveřice hráčů Olomouce, která zblokovala několik střel domácích hokejistů. V polovině první části předvedl Kousal hezkou individuální akci, prodral se až před gólmana, ale ten znovu svůj tým podržel. Na druhé straně propadl kotouč mezi kruhy k volnému Fejkovi, který vypálil z první, ale Kořenář byl tentokrát pozorný a střelu pod horní tyč zneškodnil. Další přesilovku sehráli domácí poměrně dobře, ale opět si nepřišli na Urbische. Ten zneškodnil tvrdou ránu Půži od modré a po pohledné kombinaci vystřelil Dufek z pravého kruhu těsně vedle vzdálenější tyče. Na konci trestu Spurného si domácí nepohlídali Šimona Betáka, jenž si najel před branku, jeho zakončení lízlo pravou tyčku a kotouč propadl Kořenářovi kolem betonu do sítě.

Hned v úvodu druhé části zahrávali domácí přesilovou hru. Po souhře Najmana s Kousalem zakončoval druhý jmenovaný mimo dosah Urbische, který byl venku z klece, ale zastoupili jej obránci. Krátce poté se již Dukla radovala z prvního extraligového gólu nové sezony. Váňa gólmana ještě zblízka nepřekonal, ale Ondřej Najman již doklepl puk u pravé tyče za čáru. Na druhé straně při Váňově vyloučení předvedl dravý průnik Pavlovský, našel na levé straně Ministra, který svojí střelu poslal kolem tyče vedle. Pohledný hokej pokračoval. Kousal si z levé strany sjel před branku, bekhendem si na Urbische nepřišel a hned vzápětí se vyznamenal i Kořenář, který zblízka vychytal Macuha. Dukla vyrovnala devětašedesát vteřin po polovině zápasu. Jiří Bambula uzmul puk na útočné modré, z levé strany najížděl se spoluhráčem proti jednomu hráči hostí. Nepřihrával, vzal odpovědnost na sebe, vystřelil a kotouč propadl gólmanovi Hanáků pod vyrážečkou do sítě. Strhnout vedení na jihlavskou stranu mohl Balaštík. Při zakončení zblízka mu však puk sjel z hole. Když Urbisch zblízka vychytal bekhendový pokus Dufka, šlo se do kabin za nerozhodného stavu.

Třetí třetina začala tlakem hostí. Nehlídaný Nesvadba z mezikruží zvedl puk vysoko nad branku a Fejkova tvrdá střela i přes zásah Kořenáře už směřovala za braku, jenže domácí gólman se stačil po puku natáhnout a zneškodnit jej. Po přesilovce Dukly zasáhl gólman červenožlutých úspěšně i proti střele Betáka zblízka. Jihlava měla také šance. Kolouch dostal puk do jízdy a upaloval na Urbische, nicméně nenašel mezeru mezi jeho betony. Hosté byli aktivnější, Jekličovu pohotovou ránu zblízka i Metelkovu pumelici od modré dokázal zasavit Kořenář. Šest minut před koncem se již hosté radovali, Rok Macuh po kostrbaté pasáži hry zavezl puk mezi kruhy, vystřelil, a kus černé pryže prošel pod betony gólmana. Hned vzápětí mohli Hanáci své vedení zvýšit, proti Markově zakončení z levé strany se zaskvěla lapačka brankáře. Dukla v závěru zkusila hru bez gólmana a tento risk se jí vyplatil, patnáct vteřin před koncem našel Daniel Kolouch před brankou Urbischem vyražený puk a zblízka poslal zápas do prodloužení.

V jeho závěru měly oba týmy po šanci. Urbischovi propadla střela jednoho z domácích hráčů za záda a směřovala do branky, kde gólmanovi pomohli obránci. Vzápětí se řítil na Kořenáře útočník Jeklič, ale tváří v tvář mu svůj druhý gól nepřidal. O vítězi zápasu rozhodly samostatné nájezdy. Prvních šest sérii branka nepadla, nejblíže jí byl dvakrát Šimon Beták, jenž pokaždé orazítkoval pravou tyčku. V sedmé sérii trefil levý horní roh svatyně Lukáš Vala a rozhodl tak dnešní zápas.

Patrik Augusta (HC Dukla Jihlava): Za výhru jsme určitě rádi. Minimálně první dvě třetiny jsme hráli dobře, měli jsme dobrý pohyb. Bohužel soupeř nám dal v první třetině dva góly, ale i za nepříznivého stavu se nám podařilo vyrovnat. Dneska jsme dvakrát prohrávali a zápas jsme otočili, takže mužstvo nějaký charakter ukázalo. Je to jen první utkání, ve kterém bylo spoustu chyb, ale podali jsme bojovný výkon a dva body jsme si dneska zasloužili.