Report ze zápasu CEM vs. OLO (4:2)

HC České Budějovice

4:2

(1:1, 2:1, 1:0)

Do zápasu vlétli lépe domácí hráči, kteří se hned v první minutě ocitli v obrovské šanci. Bláha našel přihrávkou v přečíslení dva na jednoho Šulka, který to zkoušel na Ovčařiho z první. Bránu však přestřelil. V páté minutě měli domácí výhodu přesilové hry, kterou však hostující Olomouc přečkala bez větších problémů a dokonce hned po návratu Szturce z trestné lavice v deváté minutě udeřila. Beier zachytil kotouč ve středním pásmu a v přečíslení dva na jednoho předložil přihrávku Miroslavu Skopalovi, který prostřelil Svobodu v bráně a zaznamenal tak svůj první gól v letošní sezóně. V 18. minutě měli domácí další početní výhodu. Od modré čáry to zkoušel Kachyňa, ale i když neměl Ovčaři nejlepší výhled, s jeho střelou si dokázal poradit. Domácí srovnali až ve hře pět na pět jedenáct vteřin před koncem první třetiny zásluhou Milana Dančišina, který využil dobrého pasu od spoluhráče Doktora.

Druhou třetinu začal svým výpadem hostující Říčka, který se pokoušel o nebezpečnou dorážku, nakonec ale na kotouč v brankovišti nedosáhl a žádné ohrožení domácí branky nepřipustil. V 26. minutě šli domácí do vedení. Střelu Doktora dokázal Ovčaři vyrazit pouze před sebe, kde si kotouč našel Matěj Toman, který jej doklepl za brankovou čáru. V 31. minutě mohl srovnat Palička, který dostal přihrávku od jednoho ze svých spoluhráčů ke vzdálenější tyči, odkud ale z forhendu prostor mezi třemi tyčemi netrefil. Na druhé straně se po odrazu puku ocitl v dobré šanci Rolínek. Puk střelou z první poslal ale hodně mimo Ovčařiho branku. V 35. minutě Olomouc srovnala. Macuh vybídl do samostatného úniku Josefa Podlahu, který Svobodu prostřelil mezi betony a srovnal na 2:2. Jenže ani ne minutu po vyrovnávacím gólů Kohoutů přišla domácí odpověď. Stanislav Dosek vystřelil od modré čáry a do jeho střely perfektně sáhl Jakub Káník, který puk usměrnil přesně za Ovčařiho záda. Domácí se poté usadili v útočném pásmu a doléhali na hostujícího gólmana, ten však další gól do své sítě nepřipustil a proto byl stav po dvou třetinách 3:2 pro domácí.

Poslední část zápasu nabídla vyrovnaný hokej. Olomouc měla hned z kraje třetiny možnost srovnat, když Podlaha se hned po buly dostal ke střele z téměř ideální vzdálenosti a rozvlnil síť. Bohužel pro Olomoucké jen tu boční. Zajímavostí této pasáže zápasu bylo to, že dva olomoučtí hráči, Marek a Rutar, dostali desetiminutový trest za nesportovní chování, což hru Hanákům pochopitelně zkomplikovalo. Proto přišel přesně v polovině třetiny od domácích trest v podobě čtvrtého gólu. Dosek trefil od modré čáry jednoho z olomouckých, od kterého se puk odrazil na hokejku Jana Bárty, který jej uklidil za Ovčařiho záda. O pár minut později se domácí radovali z pátého gólu. Hlavní rozhodčí jej však neuznal pro vysokou hůl. O minutu později na druhé straně dostal nabito Smutný, který se vší silou opřel do puku. Svodoba však vytáhl parádní zákrok lapačkou a podržel svůj tým, což ocenil potleskem i sám Smutný. Olomouc to na konci ještě zkoušela v šesti hráčích v poli, ale i když domácí po dvou vyloučeních hráli pouze ve třech bránících hráčích, Olomouc skórovat nedokázala a Budějovice se tak mohly radovat z druhé výhry nad Olomoucí v této sezóně.

Hanáci budou muset bojovat dál, pokud chtějí pomýšlet na postup do play-off, který se jim teď bohužel lehce vzdálil. Hned zítra můžou dnešní zápas odčinit, když je vyzve první Plzeň.