Report ze zápasu OLO vs. SPA (4:3)

4:3sn

(1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)

HC Sparta Praha

Sparta hrála v první třetině velice rychle hned dvě přesilové hry za sebou, jenže ani jedna z nich se pražanům příliš nevyvedla. Následně hráli hosté v šesti bruslařích na ledě, a tak si svou první přesilovou hru zahrála i Olomouc, která však napodobila svého soupeře a ani domácí se v ní nedokázali prosadit. Na první branku utkání se tedy čekalo až do 12. minuty, kdy se poprvé v zápase trefili hostující hokejisté, když Petr Litera tečoval nahození Schwambergera, a poslal tak Spartu do vedení.

Sparta mohla jít do dvoubrankového vedení, protože se mohl trefit právě odchovanec olomouckého hokeje, a to Augustin, jenže útočník Sparty se svou střelou pouze lízl pravou tyč Urbischovy brány. Když už to vypadalo, že se do šaten bude odcházet za vedení hostů, tak se půl minuty před koncem první části trefili domácí. Krátoška poslal touš obloukem až do útočného pásma, kde Martin Konečný přebruslil posledního beka Sparty a následně už jen poslal puk pod břevno hostující klece.

Sparta si však své vedení vzala rychle zpět. Hosté se prosadili hned zkraje druhé třetiny, kdy Augustin přihrál před olomouckou bránu Marku Pulkrabovi, jenž dostal až příliš moc prostoru a jeho první střelu ještě Urbisch vyrazil, jenže pražský útočník se znovu dostal k puku a poté už jen přehodil ležícího brankáře Olomouce. Jenže vedení Sparty tentokrát vydrželo jen sedm minut, jelikož se domácí hokejisté prosadili přesně po konci své další přesilové hry, kdy trochu nenápadná střela Matice Jekliče proklouzla Langerovy mezi jeho betony.

Ve druhé polovině druhé třetiny navíc hrála Olomouc přesilovou hru proti třem a domácí se dokázali prosadit až v klasické početní výhodě, kdy si přihrávku Martina Konečného srazil do vlastní brány jeden z obránců Sparty, a Mora se tak poprvé v utkání dostala do vedení. Pár minut před koncem byl tvrdě faulován domácí obránce Kraigher a utkání tedy předčasně skončilo i pro Literu, který dostal trest do konce utkání. Hosté ještě mohli snížit v samotném závěru druhé třetiny, ale Březina trefil pouze břevno olomoucké brány.

Sparťané tedy vstupovali do třetí části s tím, že budou chtít co nejdříve vyrovnat stav utkání a následně se i pokusit vývoj zápasu otočit ve svůj prospěch. To se nakonec hostům podařilo jen z půlky, protože se ve 49. minutě podařilo Spartě vyrovnat. Daniel Schwamberger využil zaváhání domácí obrany a vybruslil si zpoza olomoucké brány, kde už dokázal z bezprostřední blízkosti procpat puk za Urbischova záda.

Ve zbytku třetí periody už se obě mužstva snažila hrát hodně opatrně, protože utkání mohla rozhodnout jediná branka. Více ze hry však měli pražští junioři, kteří však svou snahu nepřetavili v další gól, a tak se utkání muselo prodlužovat. Jenže v prodloužení byla opatrná hra z obou stran ještě větší a oba celky si zřejmě věřili až na samostatné nájezdy.

V těch byli nakonec více šťastnějším týmem domácí, protože se za ně trefili Konečný a Jergl a na straně Sparty byl jediným úspěšným střelcem Černoch. Mora tedy zdolala Spartu po samostatných nájezdech 4:3.

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): Momentálně mě potěší každý bod, který získáme a proti Spartě byly dva body hodně vybojované. Utkání bylo oboustranně vyrovnané, a možná nebylo tak kvalitní, jako v sobotu se Slavií, ale vítězství nad Spartou, která dlouho vedla soutěž, se nesmírně cení. Jsem rád, že se kluci stmelili, odbojovali celé utkání a především hráli na hranici svých možností.