Report ze zápasu SLA vs. OLO (3:2)

HC Slavia Praha

3:2sn

(1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)

První třetinu opanovali slávisté. Ti se brzy usadili v útočném pásmu a prakticky po celé úvodní dějství drželi Vošvrdu v permanenci. První vážnější situace navíc byli diváci svědky již po necelé minutě hry, kdy po Čermákově pokusu zacinkala tyčka.

Sešívaní v náporu nepolevovali ani s postupem času, a tak museli být zaslouženě odměněni vedoucí brankou. Přesilovku ještě Pražané nezužitkovali, následně se ale odraženého kotouče ujal Tomáš Andres a talentovaný mladík nedal Vošvrdovi šanci přesnou ranou zápěstím pod horní tyč. Do úvodní sirény už si ani jeden z celků další velké šance nevypracoval, a tak se šlo do kabin za nejtěsnějšího vedení domácího týmu.

Druhé dějství naopak zvládla lépe Mora, která udeřila hned z první větší možnosti. Po chybě domácí obrany se sám před Furchem zjevil Radim Kucharczyk, jenž si přehodil kotouč na bekhend a následně procedil puk skrz Furchovy betony.

Vyrovnávací gól Olomoucké nakopl a Furch se musel v brankovišti pořádně otáčet. Tlak hostů byl největší zejména během dvou přesilových her. V té druhé měl obrovskou šanci z dorážky Patera, domácí muž s maskou se ale pořádně natáhl a svůj tým podržel zákrokem betonem.

I když méně, tak hrozilo také na druhé straně. Po nepřehledné situaci ve Vošvrdově brankovišti už se sešívaní radovali, rozhodčí ale následně přezkoumal videozáznam a branku neuznal. Bylo jasné, že o vítězi bude muset rozhodnout závěrečná perioda.

V závěrečné části oba týmy hrály velmi opatrně ze zabezpečené obrany. Neviděli jsme prakticky žádné gólové příležitosti, protože puky létaly spíše po mantinelech, a když už se dostal kotouč do útočného pásma, šlo spíše o nahození, nakonec se ale přece jen prosadili slávisté. Bednář vypálil od mantinelu tvrdou ránu s příklepem, která sice mířila nad, puk se ale odrazil od plexiskla zpět do Vošvrdova brankoviště, kde byl nejrychleji Jakub Sklenář, od jehož hole nakonec puk doputoval za brankovou čáru.

Olomouc zavelela k náporu. Zajímavou příležitost měl Kucharczyk, který poprvé v utkání mířil vstříc Furchovi osamocený, tentokrát si ale gólman sešívaných jeho bekhendový blafák pohlídal. Necelou minutu před koncem však dokázali Hanáci přece jen podruhé v zápase srovnat krok. Škůrkovu střelu vyrazil Furch jen před sebe a prodloužení zařídil Tomáš Rachůnek.

Prodloužení branku nenabídlo, a o vítězi tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich byl jediným úspěšným exekutorem domácí Tomáš Vlasák a dvoubodové vítězství získává Slavia.

Josef Beránek (HC Slavia Praha): Do zápasu jsme šli s tím, že chceme tři body, a myslím, že hra i podle toho vypadala. Nepovedlo se nám využít všechny šance, proměnili jsme jen jednu. Za stavu 1:1 jsme dali hodně důležitý druhý gól, ale bohužel pro nás se to na konci zápasu nepovedlo udržet. Cením si celého mužstva, jak k utkání přistoupilo. Hráči celou baráž makají, hraji naplno. Někdy je to i o štěstí, jestli dáte gól. Dneska jsme si podle mě zasloužili tři body, ovšem takhle to v hokeji bývá.