Report ze zápasu SPA vs. OLO (3:1)

HC Sparta Praha

3:1

(1:0, 1:1, 1:0)

Hanáci v hlavním městě nezačali vůbec špatně, už ve druhé minutě hráli přesilovou hru, ve které vznikl menší závar po Klimkově střele. Hrálo se jinak poměrně opatrně, ovšem do vedení šli domácí ve 13. minutě. Roman Horák našel na pravém kruhu Vladimíra Sobotku a hráč se zkušenostmi z NHL zavěsil puk povedeně pod horní tyčku. Do konce první periody hráli Kohouti ještě početní výhodu, ale vyrovnat se jim nepovedlo.

Do prostřední části vkročili Pražané velmi aktivně, dokonce si vynutili přesilovku pět na tři. Olomouc se musela ve třech bránit přes jednu minutu, nepříjemnou situaci ale dokázala zvládnout.

Srovnal povedenou tečí Petr Kolouch

Hanáci pak zahrozili opět v početní výhodě, Navrátil našel na pravém kruhu Jana Káňu, jeho projektil chytil sparťanský Alexander Salák.

V samotné výhodě jednoho muže navíc už ale hosté uspěli! Od modré čáry vypálil urostlý David Škůrek a jeho pokus tečoval před brankovištěm mimo dosah brankáře Petr Kolouch.

Ovšem i na druhé straně se Sparta prosadila v početní výhodě. Jan Košťálek nejprve trefil od modré čáry blokujícího Petra Strapáče, ale puk se k němu odrazil zpátky a prostřelil z první Konráda 45 sekund před koncem druhé třetiny. Olomoucký brankář měl navíc zakrytý výhled.

Po pěti odehraných minutách třetí části pronikl skrz obranu Jan Káňa, jeho střelu i dorážku Salák pokryl. O chvíli později proskakoval sparťanským brankovištěm kotouč, jeden z obránců však stačil zasáhnout.

Pojistku přidal do prázdné branky Sobotka

Hrozili i domácí, ale do větších šancí se nedostávali. Naopak Salák musel hasit šanci Rostislava Olesze, který se zjevil v poměrně zajímavé pozici.

Hanáci to v posledních dvou minutách zkusili bez brankáře, jenže pojistku na 3:1 přidal Vladimír Sobotka, který se prosadil podruhé v utkání.

První duel čtvrtfinále play off tak dopadl lépe pro vítěze základní části. Druhý zápas je na programu v neděli už od 15:00 – zápas můžete sledovat na O2 TV.

Josef Jandač (HC Sparta Praha): Pro nás to je důležité vítězství. Byl to těžký zápas a urputný hokej, což jsme očekávali. Myslím si, že pro vývoj bylo důležité, že jsme byli ve vedení. Klíčový moment byl, že jsme po srovnání na 1:1 proměnili přesilovku a odskočili před koncem třetiny na 2:1.