Report ze zápasu KOM vs. OLO (5:0)

HC Kometa Brno

(3:0, 0:0, 2:0)

Hokejisté Komety od úvodních minut nenechali nikoho na pochybách, že hrají ve velké pohodě. Dobrý vstup do zápasu ztvrdil na konci šesté minuty Michal Barinka, který vypálil od levého mantinelu a svým projektilem mířeným k bližší tyči překvapil Konráda. Modrobílí i po úvodní brance udávali tempo hry a bavili DRFG Arenu pohledným, ale účelným hokejem. Erat ani zanedlouho Čermák sice v dobrých příležitostech Konráda nepřekonali, ve dvanácté minutě ovšem olomoucký gólman kapituloval. Při nádherné akci ze 12. minuty, která by se mohla objevit ve Zlaté helmě, našel Haščák z první milimetrově přesným pasem v mezikruží Vojtěcha Němce, jenž prokázal svou šikovnost, rozhýbal Konráda a poslal puk mezi jeho betony. Následně mohl skórovat Zaťovič, po účelné stahovačce brněnského forvarda vyrazil Konrád jeho střelu ramenem. Do konce první části modrobílí rozvášnili DRFG Arenu ještě jednou. V 19. minutě proměnil přesilovou hru Tomáš Vincour, který za Konráda šikovně tečoval Krejčíkovu střelu od modré.

Začátek druhé části se nesl v režii úřadujících šampionů. Zaťoviče ale ve stoprocentní šanci vychytal Konrád, který zůstal v brance i po třech inkasovaných gólech, Radim Zohorna zakončil samostatný brejk mimo tři tyče. Hosté se ovšem pomalu začali osmělovat, výrazně navýšili počet střel, a své umění musel předvést Čiliak. Sedmadvacetiletý brněnský gólman vychytal Hermana, jenž pálil z bezprostřední blízkosti, následně zkrotil šanci svého bývalého spoluhráče Holce. Hosté si v prostřední části zahráli také svou první početní převahu, kterou ovšem zužitkovat nedokázali. Na konci periody mohli udeřit domácí. Při rychlém protiútoku našel Hruška v mezikruží Erata, jehož zakončení Konrád elimoval. První jmenovaný se posléze dostal se Zaťovičem do přečíslení dva na jednoho, v němž se ale k přímému ohrožení nedostali.

Ve třetí třetině modrobílí kontrolovali tříbrankový náskok. Hostům se nepovedlo ztrátu ztenčit ani v přesilové hře po faulu Hrušky. Hanáci naopak mohli inkasovat, když se v oslabení vydal na útočný výpad Vincour, z velkého úhlu ovšem Konráda neprostřelil. Nedlouho po skončení početní nevýhody si vzal puk Marcel Haščák, nabruslil si do levého kruhu a luxusní ranou pod břevno navýšil vedení Komety. Zbytek zápasu byl plně pod kontrolou aktuálního lídra extraligové tabulky. Modrobílí připravili věrným fanouškům nejeden pohledný moment, jeden z nich měl také gólovou příchuť. V 57. minutě Luboš Horký zavezl puk za bránu, vyměnil si jej s Malletem a následným přesným bekhendovým zakončením mezi Konrádovy betony zaznamenal svou první extraligovou trefu v životě.

OHLASY

Kamil Pokorný: Měli jsme vynikající vstup do zápasu jak co se týče pohybu, tak kombinačně. Podařilo se nám vstřelit tři branky, což je proti tak houževnatému soupeři vždy velká výhoda. Až na několik situací ve druhé třetině jsme měli utkání pod kontrolou. Olomouc už jsme do ničeho nepustili, a vedení ještě navýšili. Musím kluky pochválit, protože se prezentovali opravdu kvalitním výkonem.