Report ze zápasu OLO vs. KOM (1:6)

1:6

(1:3, 0:2, 0:1)

Vstup do utkání lépe vyšel hostujícím hokejistům z Brna, kteří se už po dvou a půl minutách dokázali dostat do vedení, protože před Urbischem zůstal nikým nehlídaný Dominik Pokorný, který překonal domácího brankáře mezi jeho betony. Mora však zvládla velice rychle srovnat a po pěti minutách hry už diváci mohli vidět hned dvě branky. Jergl připravil střeleckou pozici pro Milana Ostřanského, jenž následně překonal Jekela.

Jenže uběhlo dalších pět minut a Kometa šla znovu do vedení. Hodně důrazný byl totiž v útočném pásmu Jakub Boltvan, který se z levé strany protlačil až před Urbische a touš následně poslal přesně do vzdálenějšího rohu olomoucké klece. Brno však do šaten odcházelo hned s dvoubrankovým náskokem, protože se hosté prosadili ještě minutu a pětadvacet vteřin před sirénou. Pokorný svým pasem našel mezi kruhy volného Jakuba Dymáčka, který následně zamířil přesně mezi betony Urbische.

Po třetí brance Brna vystřídala Olomouc své brankáře, a Jakuba Urbische tak ve zbytku utkání nahradil Martin Slezák. Mora se ve druhé třetině mohla přiblížit na rozdíl jediné branky, protože Jekel před sebe vyrazil střelu od modré a k puku se dostal Ostřanský, ale domácí kapitán už po druhé Jekela nepřekonal. Tak tedy znovu platilo pravidlo nedáš dostaneš, jelikož Dufek našel skvělou křižnou přihrávkou zcela volného Michala Kupčíka, jenž si poté sjel až na střed levého kruhu a ráznou střelou překonal Slezáka mezi jeho betony.

Kometa svému soupeři nadělili nepopulárního bura už v 32. minutě, Boltvan podržel touš na útočné modré, kde skvěle přihrál do jízdy Janu Dufkovi, který následně vletěl do útočné třetiny, kde se mu jeho bekhendovou střelou podařilo najít skulinu mezi Slezákovými betony. Po druhé třetině tedy Brno vedlo už o čtyři branky, a tak se dalo očekávat, že už si Kometa své vedení ve zbytku utkání pohlídá.

Ve třetí části ještě přidala Kometa už svou šestou branku, protože jeden z obránců Olomouce udělal ve vlastním obranném pásmu chybu, které využil Dufek a ihned přihrál puk na Boltvana, který jej ještě posunul na Zohornu, jenž už z pravé strany čelil sám Slezákovi, ale brněnský útočník ještě poslal touš před zcela odkrytou bránu Janu Dufkovi, a ten tak vstřelil svou druhou branku v utkání.

p>Kometa Brno tedy celkem snadno zdolala svého soupeře 6:1. Brněnští junioři si tedy z olomoucké plecharény odvážejí všechny tři body a uvidíme zda se podobný kousek podaří i v pátek mužskému áčku Komety.

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): Myslím, že jsme utkání absolutně nezvládli a můžeme ho přiřadit k těm nejhorším, které jsme odehráli. Ať už v přístupu, nasazení, zodpovědnosti, důrazu. Vůbec v ničem jsme Kometě nemohli konkurovat. Možná jen prvních pět minut první třetiny, a pak už Kometa dominovala.