Report ze zápasu PLZ vs. OLO (5:0)

HC Škoda Plzeň

(2:0, 1:0, 2:0)

Utkání načal v úprku po chybě Plzně v útočném pásmu Holec. V situaci dva na jednoho vypálil, avšak Svoboda zasáhl ramenem. To modrobílí chybu Olomouce ihned potrestali. Miroslav Indrák se prohnal kolem obránců Hanáků až před Konráda, jehož překonal svižnou střelou k levé tyči. Po chvilce z mezikruží vypálil Kracík a jen těsně minul zařízení. Poté se u pravé tyče zjevili Jones s Kubalíkem, avšak hostující muž s maskou v této situaci odolal. Bravurně si pak vedl i proti Denisu Kindlovi, jenž osamocený na brankovišti zkoušel kličku do bekhendu.

Stejné šance se naskytla i Stachovi, Konrád svůj tým držel nad vodou. A tak mohli udeřit Hanáci. Holec nic nevymýšlel, z levé strany napřáhl a Svoboda puk vyrazil na brankovou konstrukci. Do první pauzy ale přeci jenom ještě udeřilo. Ryan Hollweg obdržel příhru na pravý kruh a vymetl bližší horní růžek.

Prostřední část odšpuntoval dorážkou Kantner, síť však rozvlnil pouze z boku. Mnohem lépe si vedl Denis Kindl, který na pravém kruhu našteloval svůj kanón a div že neprotrhl síť. Čtvrtý gól měl na holi Mertl z mezikruží, zbavil se ještě protihráče, skórem ale nakonec nepohnul. Na druhé straně ihned po buly tvrdě vypálil Houdek, Svoboda však pumelici srazil do rohu.

Z pravého kruhu to zkusil také Eberle, jenže minul zařízení. Lépe si ze stejné pozice na druhé straně vedl z jízdy Kubalík, Konrád kotouč ale vykopl pravým betonem. Čaroval ale i domácí strážce svatyně, když se do přihrávky ze strany na stranu opřel z první Laš. Když před sirénou do sítě neprošla tečovaná rána Kadlece od modré, nesli si do závěrečné dvacetiminutovky tříbrankový náskok Západočeši.

V ní jako první ohrozil tváří v tvář Konráda Gulaš, gólman kohoutů nicméně zakročil vleže v haškovském stylu. V početní výhodě zase Kadlecova tečovaná dělovka od modré rozezvučela tyč, vzápětí Mertl z mezikruží z první našel pouze střed branky. Dali o sobě vědět i Hanáci. Ostřížek se prodral k pravé tyči, kde jeho zakončení bekhendem zastavil Svoboda. Pak se do přečíslení dva na jednoho trhl Stach, zasekávačkou se zbavil posledního hráče Olomouce, avšak ne betonu Konráda.

Ani on nemohl ale dosáhnout na přesilovkovou trefu Michala Moravčíka, který si našel na brankovišti vyražený pokus Kracíka. Téměř vyprodaná Home Monitoring Aréna se následně doškala bohužel i páté branky, kterou po akci na jeden dotek vystřelil zamířením z mezikruží do pravé šibenice Miroslav Indrák. Olomouc tak ukončila své extraligové putování během této fantastické sezóny ve čtvrtfinále Generali play-off.

OHLASY

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): Byli jsme rádi, že jsme uhráli dvě vydřené výhry v Olomouci. Museli jsme trochu krotit emoce, sebevědomí se mohlo přehoupnout do myšlení, že se nemůže nic stát a nechtěli jsme být svázáni. Začali jsme výborně a po celý zápas jsme byli lepším týmem, i když hosté opět hrozili z rychlých protiútoku. Je velmi těžké soupeře porazit čtyřikrát v řadě, ale podařilo se nám to. Musím Olomouc ocenit, výborně bojovali, zasloužili si play-off a předvedli proti nám skvělý a také fair play výkon. Zároveň jsme hrdí na naše kluky, že čtvrtfinále zvládli a můžeme si před semifinále chvilku odpočinout.