Report ze zápasu OLO vs. VIT (4:4)

4:4

(1:1, 1:2, 2:1)

Utkání nezačalo pro olomoucké hráče vůbec dobře. Uběhlo něco málo přes dvě minuty hry a hosté už se poprvé radovali ze vstřeleného gólu, který po přečíslení vstřelil Ondřej Konečný. Po úvodní brance se více než polovinu třetiny hrál rychlý hokej se šancemi na obou stranách. Ve 14. minutě mohl zvýšit vedení hostí Cháňa, jehož střela těsně minula branku. To na druhé straně kluziště se vzápětí začalo jásat. Josef Podlaha využil své centimetry a přestože byl bráněný, poslal puk za Kardinálova záda. Olomoucký útočník se v první třetině mohl prosadit ještě jednou, ale s kličkou si na vítkovického brankáře nepřišel.

Prostřední část začala ještě divočeji než ta první. Obrovskou šanci Vítkovic vystřídala ofenzivní vlna Kohoutů. Úspěšný byl však až třetí útok. A opět to byli hosté, kdo se na začátku třetiny prosadili. Janu Richtárovi se podařilo z bezprostřední blízkosti uspět a poslal tak hosty opět do vedení. Z něj se však Ostravané moc dlouho neradovali. Stačila totiž minuta a půl k tomu, aby Kohouti ukázali své pařátky: po nahození od modré čáry se šikovnou tečí prosadil Miroslav Skopal.

V polovině zápasu vystřídali hosté brankáře Tomáše Kardinála za Jakuba Juránka, který půl minuty na to dostal pukem do masky. Naštěstí se však zásah kotoučem obešel bez zranění a tak mohl z kluziště sledovat, jak se poprvé v zápase vylučuje. Následnou početní výhodu však spoluhráči Juránka nevyužili a dočkali se tak až dvě minuty před koncem třetiny. I tentokrát se prosadil Jan Richtár, který zužitkoval pohlednou přihrávku Cháni.

Na více akcí už si diváci museli počkat do třetí třetiny. Ta se zprvu odehrávala podobně, jako ty dvě předchozí: opět se totiž jako první prosadili Vítkovice a zásluhou Jozefa Baláže se dostaly do dvoubrankového vedení. To ale nevydrželo dlouho. Nejdřív mohl druhou gólovou tečí rozjásat svůj tým Skopal, posléze už se Kohouti potřetí prosadili. A tentokrát to byla rána z kategorie parádních, když Jan Janečko umístil dobře mířenou střelou puk do horních pater branky.

Času ubývalo a nejednoho hráče určitě napadla otázka: Podaří se Kohoutům srovnat? Odpověď na ni dal Tomáš Dajčar, kterému se přes hole hostí podařilo puk dostat až za Juránka a potřetí tak srovnat stav zápasu. A jak se později ukázalo, skóre 4:4 bylo také konečným výsledkem střetnutí. Nic na tom nezměnila ani chyba olomoucké obrany, kterou nakonec nepotrestal Soska, či závěrečný tlak Vítkovic. Olomoučané si naopak ještě spravili náladu i po základní hrací době. Týmy se totiž dohodli na nájezdech, které nakonec domácí ovládli, když se za hosty neprosadil ani jeden z exekutorů.