Report ze zápasu OLO vs. TRI (4:7)

4:7

(2:1, 1:2, 1:4)

HC Oceláři Třinec

Úvod střetnutí vyšel lépe hráčům hostujícího celku, který už ve třetí minutě slavil první branku. Jan Poruba tváří v tvář jedinému obránci soupeře vystřelil, přičemž domácí gólman měl zakrytý výhled a na ránu nedosáhl. Své vedení mohli Slezané navýšit o pár minut později, v závaru před olomouckou klecí mířil do tyče Robin Švaňa.

Domácí se z nástupu Třineckých oklepali v polovině první části. Po souhře Miroslava Kuby a Jana Štefky dorazil druhý jmenovaný kotouč za brankovou čáru. Hosté poté mohli vrátit svému týmu vedení v početní výhodě, Pospíšil ale domácí svatyni uhlídal.

Udeřilo tak opět na druhé straně kluziště. Při hře ve čtyřech využil Jakub Galvas nabídku od Jakuba Heži a necelé dvě minuty před přestávkou poslal domácí celek do vedení.

Prostřední dvacetiminutovka nabídla nejprve příležitosti na obou stranách, Miroslav Kuba ani David Kofroň ale neuspěli. Gólově se ujal až pokus Jakuba Stryka, který střelou švihem navýšil vedení domácího celku.

V polovině zápasu to ovšem bylo opět o jedinou branku. Matěj Mach zpoza brány nahodil kotouč do brankoviště, kde si jej nešťastně za vlastní záda srazil Tomáš Pospíšil. Tři minuty před koncem druhé části navíc upláchl domácím hráčům Jan Poruba a svou druhou trefou v zápase srovnal.

Nerozhodný stav se znovu měnil až po pěti minutách třetí třetiny, kdy hattrick zkompletoval Jan Poruba. A když ani ne za minutu zvyšoval jeho spoluhráč Lukáš Kaučik, vypadalo to s domácími zle. Kohouti přesto neztratili víru v úspěch a osm minut před koncem snížil Miroslav Kuba.

Naděje Hanáků však vzaly za své za půl minuty, dvoubrankové vedení vrátil Slezanům Jan Poruba. Třinecký útočník byl při chuti a do konce střetnutí přidal ještě jednu trefu. Hanáci tak na domácím kluzišti podlehli soupeři vysoko 4:7.

Václav Vrána (HC Olomouc): Zápas, který se pro nás vyvíjel celkem dobře, soupeř srovnal a v další fázi otočil. Je to určitě chyba, hráči hrají některé věci bezstarostně. Inkasovali jsme jednu branku ve vlastní přesilovce, navíc jsme nezajišťovali soupeřovy úniky. Stalo se nám asi čtyřikrát, že nám odjeli. Na soupeře jsme měli, vytvořili jsme si spoustu šancí, ale neproměnili jsme je. Gólmana jsme nestřídali, máme domluvu, že brankář odchytá vždy celé utkání. Takto je daná naše filozofie.