Report ze zápasu TRI vs. OLO (7:2)

HC Oceláři Třinec

7:2

(2:0, 3:1, 2:1)

Vstup do utkání byl v režii domácích hráčů a už ve druhé minutě zvonila za zády Urbana horní tyč. Uběhlo šedesát sekund a Oceláři se radovali poprvé. Prudkou střelou od modré se prosadil Grzegorz Radzienciak. Slibnou příležitost si dokázali vybojovat také hráči Olomouce, poskakující kotouč však za brankovou čáru nedostali.

A opět platilo osvědčené Nedáš – dostaneš. Patrik Hrehorčák se vymotal zpoza branky, byl faulován, ale i přesto dokázal poslat puk do horního růžku olomoucké svatyně. Navýšit vedení svého týmu mohl Kofroň, tváří v tvář Urbanovi ale neuspěl. Olomoučtí měli v této třetině hned tři přesilové hry, žádnou z nich však nedokázali využít a do kabiny tak odcházeli spokojeněji domácí hráči.

Naopak začátek druhé třetiny vyšel lépe hostům, Matěj Zabloudil procpal puk za záda Prokopa a snížil tak na rozdíl jediné branky. Oceláři si však svůj dvoubrankový náskok vzali rychle zpět. Do přečíslení ujeli dva třinečtí útočníci, Hladonik poslal přesnou přihrávku na hůl Adama Matějky a ten střílel do odkryté branky.

Kohouti mohli snížit zásluhou Michala Horkého, jenž se dostal do samostatného úniku, ale třineckého brankáře se mu obelstít nepodařilo. Gól tak padl na druhé straně. Hladonik nahodil puk do brankoviště, odkud ho pohotově dorazil Adam Matějka. Na 5:1 zvyšoval Jan Hladonik, který si sjel před Urbana a poslal puk do sítě.

Ve třetí třetině jsme sledovali hned několik přesilových her obou týmů, ale výhoda o jednoho hráče navíc dnes téměř žádnou odměnou nebyla. Nejblíže gólu byl Hrehorčák, jeho střela však skončila pouze na horní tyči olomoucké branky. Ale nakonec přece jen byla jedna přesilovka proměněna a úspěšným střelcem byl hostující útočník Dominik Hajšman.

Ale ani tento gól nebyl gólem posledním. Stuchlík poslal přesný pas na hůl Jana Kaluse a ten propálil z mezikruží olomouckého Urbana. Poslední úspěšný pokus by se mohl zařadit do kategorie kurióznějších gólů. Mach vypálil od modré, puk se odrazil před olomouckou branku, což však nečekal strážce olomoucké svatyně, zůstal stát a mezi jeho bruslemi puk poslal do sítě Miloš Roman.