Report ze zápasu OLO vs. PRE (3:0)

3:0

(1:0, 0:0, 2:0)

HC ZUBR Přerov

Jedenácté kolo ELIOD extraligy mladšího dorostu bylo na olomouckém zimním stadionu v podstatě v duchu derby. Na led stařičkého zimáku totiž dorazil nedaleký Přerov. Vzájemné oťukávání dvou týmů ze stejného kraje však netrvalo příliš dlouho. Už ve čtvrté minutě se Davidu Štefkovi podařilo na několikrát překonat Machače, a poslat tak Moru do vedení.

To ale bylo na dlouhou dobu ze strany obou týmů co do počtu vstřelených branek vše. V deváté minutě se sice po závaru před přerovskou brankou dostal volný puk až před zívající svatyni, na dorážku ale nebyl nikdo z olomouckých hokejistů připravený. Ve dvanácté minutě pak vyrazili do útoku Petráš s kapitánem Zubrů Navrátilem. Ti využili chvilkové nepozornosti domácích a dostali se do situace dvou na jednoho. Po nahrávce Navrátila těsně před bránou však Petráš kotouč mezi tři tyče nasměrovat nedokázal.

O chvíli později zkusil překvapit hostující tým Skopal. Ten se po nástupu ze střídačky hnal na bránu Zubrů zcela sám. Domácího forvarda ale stihl dobruslit jeden z přerovských obránců a zabránit mu v navýšení skóre. Skopal tak trefil jen chrániče Machače. Své štěstí zkoušel ve dvacáté šesté minutě i Pěcha, jeho pokus ale trefil jen hruď přerovského gólmana, odkud se navíc odrazil do masky přerovského strážce svatyně.

Přerovští měli během druhé dvacetiminutovky k dispozici dvě rychle po sobě následující přesilové hry. Ani jednu se jim však využít nepodařilo. Olomoucká obrana rozhodně nechtěla inkasovat a ani Schejbal netoužil po tom, tahat kotouč ze sítě. Brankář Kohoutů navíc neměl výraznější problémy, na domácí svatyni totiž šla během první dvouminutovky jen jedna střela.

Na druhý gól se čekalo až do 42. minuty, kdy se ke slovu dostal Vítězslav Kret. Mladý útočník využil zmatku před bránou a poslal puk přízemní střelou ke vzdálenější tyči. Přerov se i nadále snažil se zápasem něco udělat, jejich pokusy ale ovoce nepřinesly. Naopak pět minut před koncem utkání stanovil konečné skóre na 3:0 kapitán hokejistů s kohoutem na dresu Jakub Galvas.

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): Nastoupili jsme bez tří opor, což je v mládežnickém hokeji hodně cítit, ale myslím si, že jsme měli hru tak nějak ne úplně pod kontrolou, ale že jsme byli lepším mužstvem a zaslouženě jsme vyhráli.