Report ze zápasu OLO vs. POR (9:2)

9:2

(4:1, 3:0, 2:1)

HC RT TORAX Poruba

Hanáci naplnili roli favorita hned od začátku. Při signalizovaném vyloučení nepohrdl Tomáš Malý přihrávkou zpoza brány a doklepl kotouč za Daňova záda. O necelou minutu po něm se před hostující svatyní výtečně uvolnil Jiří Horák, který přesně umístěnou střelou pod horní tyčku přidal druhý gól svého týmu.

Poruba byla sice po většinu zápasu v útlumu, ale místy se jí podařilo zahrozit, často však po chybách domácích hokejistů. Jednu takovou hosté využili ve 13. minutě, kdy po nedorozumění Kohoutů za vlastní brankou dokázali porubští hráči vybojovat kotouč. Ten následně putoval do mezikruží na hůl Jakubu Stachovi, který svým vynikajícím zakončením do levého horního růžku nedal Michalu Šoustalovi žádnou šanci.

Naneštěstí pro hosty Mora do minuty odpověděla dvěma trefami. David Holiš dostal příliš mnoho prostoru před Daňovou klecí, čehož olomoucký útočník dokázal využít. Pár desítek vteřin na to překonal brankáře Poruby pokusem mezi betony Lukáš Spurný.

Poté všem hráčům na chvíli zvlhnul střelecký prach, protože další branka přišla až v polovině duelu. Jan Štefka se snažil proniknout po levé straně, avšak byl faulován. Jenže i když byl ve složité pozici na zemi, dokázal nějak zázračně poslat kotouč za Daňu.

Do konce prostřední části se domácí trefili ještě dvakrát, mezi tři tyče zamířil Vojtěch Krejčířík a Jakub Galvas. Závěrečná dvacetiminutovka pak nabídla tři góly, postupně skórovali olomoucký Jaroslav Škoda, porubský Dominik Csabala a na závěr podruhé v zápase se z gólu mohl radovat David Holiš.

Mora si tedy ve své plecharéně připsala jednoznačné vítězství 9:2, které si naprosto za svůj výkon zasloužila. Hosté se snažili vzdorovat statečně, ale marně. Poruba tak i nadále zůstává bez bodu.

Marián Takáč (HC Olomouc): Hráli jsme konečně tak, jak si to vždy představujeme a jak by to mělo vypadat. V první třetině jsme se ujali rychlého vedení, avšak po naší individuální chybě jsme inkasovali lacinou branku. Rychle jsme se ale z ní poučili, a kluci poté výborným výkonem dokráčeli k vítězství.