Report ze zápasu OLO vs. ZLN (2:5)

(0:0, 1:2, 1:3)

PSG Berani Zlín

V posledním domácím utkání nadstavbové části hostili Kohouti na vlastním ledě nedaleký Zlín. Ševci byli v zápase jasným favoritem, v tabulce se totiž drželi na prvním místě s třiatřicetibodovým náskokem na Hanáky. Tomu odpovídalo i prvních pár minut duelu, kdy mě více práce olomoucký brankář. Po necelých pěti minutách utkání se do první vážnější šance dostali hosté, když Dvořáček těsně před domácí svatyní vyzval ke skórování svého spoluhráče. Ten ale netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

Do první početní výhody se dostali Ševci, využít ji ale nedokázali. O nic lépe si ale nevedli ani domácí. Ve čtrnácté minutě to Olomoučtí přehnali s důrazem a za faul na Dobiáše bylo nařízeno trestné střílení. Zlínský forvard ale trefil jen Galuškovy betony. Chvíli na to se až k olomoucké bráně dostal Sedlák, který ještě dostal přihrávku do Kočici, prvně jmenovaný ale nedokázal prostřelit strážce kohouti svatyně.

Podobná situace se opakovala na druhé straně, když do útoku vyrazil Pěcha s Janečkem a těsně před bránou si několikrát prohodili puk. Vyzrát na Hufa ale olomoučtí útočníci nedokázali. Ke konci první dvacetiminutovky přidělal ještě pořádné starosti domácí obraně Dobiáš, který prokličkoval téměř až ke Galuškovi. Vracející se Martin Urban ale stihl jednomu ze Ševců klepnout do hole.

Už po dvou minutách druhé dvacetiminutovky se ale radovali domácí. Kohouti chvíli kombinovali kolem Hufovy svatyně, k puku se poté dostal Martin Pěcha a z dorážky dokázal překonat zlínského brankáře, čímž poslal Moru do vedení. Olomoucké vedení ale příliš dlouho netrvalo. Odkrytou bránu si za svůj cíl totiž zvolil Jonáš Kočica, který svou přesnou trefou srovnal.

Sotva se utkání přehouplo do své druhé půlky, slavili Ševci další gól. Zlínští hráči se ihned po buly před Galuškou přesunuli k olomoucké brance, kde chvíli kombinovali. Po závaru před brankou pak dokázal procpat puk za záda domácího maskovaného muže Filip Chytil . Své štěstí pak ještě zkoušeli Dřímal s Dvořáčkem, akce zlínských hráčů ale skončila v připravené lapačce olomouckého brankáře.

Ve 45. minutě měli domácí velké štěstí. Střela jednoho z hostů se odrazila od Galuškových betonů hodně vysoko a Zlínští ji chtěli srazit do sítě, celou akci ale ukončil hvizd rozhodčího. O pár minut později se ale z gólu znovu radovala střídačka Ševců. První střelu hostujícího celku domácí brankář ještě vyrazil, k puku se ale dostal Zdeněk Sedlák, který usměrnil kotouč do odkryté klece. V 58. minutě už bylo prakticky rozhodnuto o tom, kdo si odveze tři body. I přes to, že Zlínští začali až příliš kombinovat, dostali se k přesné trefě. To když z pravé strany přehodil Galušku Jakub Jenáček.

Jen těsně před koncem se však ještě dvakrát měnilo skóre na světelných tabulích. Nejprve od modré prostřelil střelou nad lapačku Hufa Tomáš Holiš, jen sekundu před závěrečnou sirénou, jako by chtěli potvrdit, že se opravdu hraje do poslední vteřiny, přidal pátý gól do sítě Olomouce Jan Václavek.

OHLASY

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): Musím říct, že jsme odehráli velice slušné utkání s mužstvem, které vede tabulku. I v nekompletní sestavě jsme byli podle mého vyrovnaným soupeřem a Zlín jsme hodně potrápili.