Report ze zápasu OLO vs. MBL (2:1)

2:1

(0:0, 2:0, 0:1)

BK Mladá Boleslav

Utkání začalo sympatickým náporem domácích Kohoutů, kteří v prvních minutách několikrát ohrozili svatyni soupeře. Rána od modré čáry byla Kucserou tečovaná do tyče, následně se v šanci na pravém kruhu objevil Musil. V 7. minutě posledně jmenovaný vybídl volnějšího Navrátila, proti kterému se ale Novotný přesunul. První početní výhodu si Mladá Boleslav zahrála přesně po jedenácti minutách, avšak využít ji nedokázala, přestože Fořt byl na brankovišti velice aktivní.

Ve druhé polovině prvního dějství Bruslaři vyslali několik razantních pokusů na bránu Branislava Konráda, Stříteský dvakrát po sobě ale neuspěl. Následně zamířil na trestnou lavici Orsava. Na levém kruhu vyslal střílenou přihrávku Šmerha, kotouč projel kousek vedle zadní tyče.

Zkraje druhé třetiny se připomněl Åberg, pozorný Konrád zacvakl své betony včas. Kohouty následně ani nemuselo mrzet, že nevyužili přesilovku, poněvadž ve 24. minutě zapsal svůj první extraligový gól Matouš Menšík, jenž si parádně stáhl touš do forehandu a poté našel prostor u tyče - 1:0. Na druhé straně mohl srovnat Šťastný, kterému dokonale zmenšil střelecký úhel Konrád.

Mora se následně ubránila další přesilovce soupeře, přičemž hned po jejím skončení pádil sám na bránu Škůrek, jenže na mladoboleslavského gólmana si nepřišel. Opětovný úsměv na tvářích domácích fanoušků ale vykouzlil Pavel Musil, jehož povedená střela z kruhu skončila v síti - 2:0. Ve druhé polovině prostřední periody žádný gól nepadl, ačkoliv si oba celky vytvořily několik solidních střeleckých pozic.

Ihned po začátku třetiny třetí si Kohouti zahráli dvojnásobnou přesilovku. Brankáře Novotného zasypali několika střelami, jenže muž v masce v zeleném dresu odolal. Štěstí chybělo kupříkladu Káňovi, který napálil tyč. Na konci 47. minuty se zaskvěl Branislav Konrád po několika dorážkách na brankovišti, aktivně si počínal především Lunter.

Mladá Boleslav se dokázala prosadit při vyloučení Menšíka. Těsně před Konrádem nadvakrát dorazil kotouč Jan Stránský - 2:1. Rázem přišly další složité minuty pro hokejisty v bílých dresech, kteří ale přesilovku soupeře díky několika srdnatým blokům přečkali. Minutu a půl před třetí sirénou Bruslaři odvolali Novotného a Moru na několik vteřin pořádně zmáčkli. Kohouti to ale příkladně odbojovali a díky preciznímu Konrádovi slaví důležité tři body za výhru 2:1

Boris Žabka (HC Olomouc): „Měli jsme dobrý vstup do zápasu, paradoxně nás ale lehce rozhodila naše přesilovka pět na tři, kterou jsme nezahráli vůbec dobře. Do konce první třetiny jsme tahali za kratší konec, ale ve třetině druhé jsme se vrátili do zápasu. Povedlo se nám dát dva góly, což samozřejmě pomohlo. Poté to bylo rozkouskované několika přesilovkami a oslabeními. Je vidět, že náš tým je dlouho pohromadě, je tady skvělá parta. Kluci jsou ochotni si dojít pro ránu, navíc to bylo umocněné skvělým výkonem brankáře.“