Report ze zápasu KOM vs. OLO (4:1)

HC Kometa Brno

4:1

(1:0, 1:0, 2:1)

I když šli Hanáci do zápasu bez bázně a hany, po smělých pokusech u brány Čiliaka poprvé inkasovali. Miroslav Holec předvedl černou práci za branou a poslal puk před Vošvrdu. Zde byl najetý Leoš Čermák a puk i s troškou štěstí poslal za dezorientovaného brankáře Olomouce. Bylo to jen pár vteřin po akci hostů, kdy byla před Zuzinem prázdná brána, ale posila Olomouce si puk místo rány z první raději zpracovávala a Čiliak stihl do finální střely vložit lapačku.

A právě rozdíl jediné branky svítil na kostce nad ledem haly Rondo po první třetině. Ale nemělo tomu tak být na moc dlouho. Stačilo pouhých 64 vteřin druhé třetiny. Michal Kempný v početní výhodě na modré čáře nezazmatkoval, naznačil přihrávku, a poté si sjel kolem útočníka Olomouce na pravý kruh, odkud před další dva clonící hráče vypálil švihem na bránu. Vošvrda zřejmě kotouč neviděl dle svých představ a aktuální reprezentant České republiky se tak mohl radovat. Kometa měla rázem dvoubrankový náskok.

Vedení 2:0 trvalo až do času 47:51, kdy se HC Olomouc dostal do rychlého brejku. Matěj Pekr z levé strany mířil parádně, ale Čiliak ještě stačil zareagovat, puk vyrazil mezi kruhy. Sem si najela nečerstvější posila Hanáků Pavel Skrbek, která poslala puk s přehledem do odkryté brány. Fanoušci by mohli očekávat, že vstřelená branka Olomouc pořádně rozpálí, jenže opak byl pravdou. Hanáci najednou byli na dostřel, což se očividně nelíbilo hráčům Komety.

Malinké chyby v obraně okamžitě využil Hynek Zohorna, jenž za branou Vošvrdy ukořištil puk a naservíroval jej kapitánu Leoši Čermákovi, jenž z první pálil po ledě a přesně – 3:1. Zaznamenal tak svůj druhý přesný zásah. Ani ne za minutu Kometa své vedení navýšila díky precizně provedenému blafáku Martina Dočekala. Obrana Olomouce jej nechala před Vošvrdou zcela osamoceného. Brno vedlo 4:1 a tento náskok už si nenechalo vzít. Zaznamenalo sedmou výhru v řadě a Olomouci „zařídilo“ třetí prohru v přípravě. Tým kolem útočníka Patery však už čtyřikrát vyhrál, takže se rozhodně nemá zač stydět. Fanoušci Komety ještě v závěru utkání vyvolali brankáře Jiřího Trvaje, jenž v posledních třech sezónách pomáhal k zisku dvou stříbrných medailí. Tentokrát už však stál na střídačce v jiném dresu.

Martin Pešout (HC Kometa Brno): Byl to pro nás hodně poučný zápas. Hráli jsme dobře druhou půlku první části a celou druhou třetinu. Jenže jsme bohužel opět spálili spoustu tutovek, podobně jako v utkání s Chabarovskem, a přišel laciný gól na 2:1. Vzbudilo nás to z takové letargie, že už se nemůže nic stát a jsme rádi, že jsme vstřelili dva uklidňující góly. Soupeř to už zřejmě v hlavě zabalil a my jsme to dovedli do úspěšného konce.